Kradzież portfela, pszczoły i szerszenie oraz uszkodzona linia telekomunikacyjna, czyli strażacko-policyjny bilans tygodnia

W poniedziałek, 14 maja po godz. 16.00, strażacy wyjechali do Służejowa do posesji, na której znajdował się rój pszczół. Zabezpieczono miejsca zdarzenia do czasu przybycia pszczelarza. Natomiast po przybyciu specjalisty, strażacy udzielili mu pomocy w trakcie zbierania roju do rojnicy.

Dzień później, o godz. 11.00 w Ziębicach, ktoś wykorzystał nieuwagę 67-letniego mężczyzny i ukradł mu portfel z dokumentami i pieniędzmi, wyciągając go z kieszeni spodni. Mieszkaniec powiatu ząbkowickiego zgłosił sprawę na policję.

Tego samego dnia, w godzinach popołudniowych w Henrykowie, zostało powalone drzewo, które blokowało ruch w obu kierunkach.

Następnego dnia, na ul. Sportowej w Ziębicach, strażacy otrzymali zgłoszenie o gnieździe szerszeni w budynku mieszkalnym. Po spryskaniu gniazda  środkiem owadobójczym oraz gniazdo usunięto.

W czwartek, 17 maja, po godz. 6.00 na ziębickim Rynku, strażacy pomagali w zabezpieczeniu nieszczelnego dachu w celu zapobiegnięcia zalania lokali mieszkalnych.

Tego samego dnia, przed godz. 14.00, w Niedźwiedniku, ekipa straży interweniowała przy złamanym słupie oświetleniowym, który w trakcie upadku uszkodził linię telekomunikacyjną. Zabezpieczono miejsca zdarzenia do czasu przybycia pracowników Pogotowia Energetycznego oraz Telekomunikacji Polskiej.

Dwie godziny później, w Lubnowie, doszło do pożaru sadzy w przewodzie kominowym budynku mieszkalnego.

Natomiast w sobotę, 19 maja, po godz. 21.30 straż dostała zgłoszenie na pl. Wolności w Ziębicach, gdzie w budynku mieszkalnym zlokalizowane zostało gniazdo owadów błonkoskrzydłych. Gniazdo zostało spryskane środkiem owadobójczym, a następnie usunięte.

 

Dodaj komentarz