Kolejna edycja „Jedynego takiego biegu” i Dyszki na dokładkę już za nami!

7. Półmaraton Henrykowski oraz 2. Dyszka na dokładkę przeszły już do historii! Podium w biegu na 21 km zdominowali zawodnicy i zawodniczki z Ukrainy. Natomiast w Dyszce jednym z triumfatorów był henrykowianin. 

Tegoroczna odsłona imprezy zorganizowanej przez Gminę Ziębice, Gminne Centrum Edukacji i Sportu w Ziębicach, Stowarzyszenie Przyjaciół Henrykowa, Ochotniczą Strażą Pożarną w Henrykowie oraz Arkadiusza Trojana zapewniła wiele emocji. Pogoda po raz kolejny udowodniła, że właśnie ta impreza jest jedną z najgorętszych na Dolnym Śląsku i nie przeszkodziła ani w walce o czołowe lokaty, ani w przezwyciężaniu słabości biegaczy.

Na dystansie półmaratońskim najlepszy okazał się Andrzej Starżyński z Ukrainy, który przekroczył linię mety z wynikiem 1 godz., 15 min. 23 sek. Zaraz po nim bieg zakończył zwycięzca ubiegłorocznej edycji Paweł Olijnyk, natomiast zaszczytne trzecie miejsce z czasem 1 godz., 16 min. i 54 sek. zdobył Yurij Blahodir.

Najszybszą wśród kobiet okazała się Oksana Yurchuk osiągając czas 1 godz., 29 min. i 26 sek., a niedługo po niej linię mety przekroczyła Swietlana Olijnyk (1 godz., 30 min. , 2 sek.). Obie zawodniczki pochodzą z Ukrainy. Trzeci wynik osiągnęła mieszkanka RakowicEwa Kowalska, przekraczając linię mety z czasem 1 godz., 37 min. i 35 sek.Najlepsi zawodnicy powiatu ząbkowickiego okazali się być mieszkańcami gminy Ziębice. Pierwszy czas osiągnął Dariusz Bodio (1 godz., 29 min. i 33 sek.), jako drugi uplasował się Piotr Rajczakowski (1 godz., 35 min. i 35 sek.), a jako trzeci linię mety przekroczył Paweł Pastuszka (1 godz., 39 min. i 24 sek.). W kategorii kobiet nagrodzono Monikę Dudek (1 godz., 42 min. i 43 sek.), która wyprzedziła Monikę Wójcik (1 godz., 51 min. i 10 sek.) oraz Barbarę Szpilarewicz (2 godz., 3 min. i 39 setnych).

Jako najlepszych zawodników gminy Ziębice na dystansie półmaratońskim nagrodzono Remigiusza Dudka (1 godz., 45 min. i 31 sek.), Leszka Małka (1 godz., 47 min. i 1 sek.) oraz Błażeja Piękosia (1 godz., 47 min. i 13 sek.), a wśród najlepszych ziębiczanek na czołowej lokacie uplasowała się Beata Zych (2 godz., 8 min. i 36 sek.), Teresa Nowak (2 godz., 21 min. i 13 sek.) oraz Joanna Ostrowska (2 godz., 21 min. i 41 sek.).Półmaraton przebiegło łącznie stu dziewięćdziesięciu zawodników, natomiast w drugiej już odsłonie Dyszki na dokładkę wzięło udział dziewięćdziesięciu pięciu biegaczy.

Wśród mężczyzn na dystansie na 10 kilometrów najlepszy okazał się Dawid Smolak z Oleśnicy, osiągając czas 35 min. i 41 sek. Drugie miejsce na podium zajął mieszkaniec HenrykowaDawid Kutaj, który zakończył bieg z czasem 36 min. i 33 sek., a zaraz za nim linię mety przekroczył Mateusz Moroń z Paczkowa, osiągając czas 37 min. i 23 sek. W kategorii kobiet najlepsza okazała się Aleksandra Grodecka z Ząbkowic Śl. (46 min. i 9 sek.), przed Katarzyną Gajewską z Kłodzka (47 min. i 27 sek.) oraz Dorotą Brydą z Brzegu (47 min. i 41 sek.).

Najszybsi z powiatu ząbkowickiego przekroczyli metę z czasem 41 min. i 35 sek. Zaraz po Dawidzie Kutaju linię mety przekroczył Krzysztof Cieśla z Ziębic. Trzecim najszybszym mężczyzną z naszym powiecie okazał się Wojciech Bieliński z Ząbkowic Śl. z czasem 43 min. i 50 sek. Czołowymi biegaczkami zostały natomiast Aleksandra Grodecka i Ewelina Hawliczek z czasem 57 min. i 42 sek. Ewelina Herman z Ciepłowód zajęła zaś trzecią lokatę z wynikiem 57 min. i 54 sek.W biegu na „dyszkę” Najlepszymi mieszkańcami gminy Ziębice zostali: Tomasz Wójcik (45 min. i 41 sek.), Hubert Szostek (46 min. i 2 sek.) i Jarosław Jaworski (49 min. i 50 sek.), a wśród kobiet – Dorota Wójcik (58 min. i 41 sek.), Dorota Sowa (1 godz. i 43 sek.) oraz Barbara Rak (1 godz., 10 min. i 43 sek.).

Dla zdobywców trzech pierwszych miejsc na dystansie półmaratońskim przewidziano nagrody pieniężne w wysokości 750 zł, 650 zł oraz 500 zł. W pozostałych kategoriach zawodników nagrodzono pucharami. Każdy uczestnik biegu uhonorowany został również pamiątkowym medalem oraz upominkami. Medale wręczała Wanda Panfil– mistrzyni świata z Tokio w roku 1991.

Zarówno zwycięzcom, jak i każdemu uczestnikowi wczorajszej imprezy serdecznie gratulujemy! Uśmiechy biegaczy w trakcie przekroczenia linii mety są dowodem na to, że każdy z nich jest zwycięzcą!

 
Galeria zdjęć
fot. Karina Dąbek
Dodaj komentarz