Mikołajki po ziębicku

Około 550 dzieci z gminy Ziębice 13 grudnia wzięło udział w spotkaniu z Mikołajem w sali widowiskowej Ziębickiego Centrum Kultury w Ziębicach. Witały go dzieci z przedszkoli ziębickich, Wadochowic, Krzelkowa, Pomianowa Dolnego, Starczówka, Niedźwiedzia oraz ze Szkoły Podstawowej nr 2 i nr 4 w Ziębicach oraz w Henrykowie.

Ze względu na bezpieczeństwo i komfort uczestników organizatorzy zdecydowali się na dwie tury spotkań – najpierw przedszkolaki, później klasy 1-3 szkół podstawowych. Dzieci zabawiane były przez niewątpliwie najlepszą w Polsce parą clownów – Rupherta i Rico. Dekoracje na scenie zapierały dech w piersiach. Bajecznie kolorowe postacie bałwanów, Mikołajów, ośnieżonych domków i innych atrybutów związanych z zimą i nadchodzącymi świętami wykonane z elementów dmuchanych, naturalnych rozmiarów zastawiły całą (niemałą) scenę sali widowiskowej. Jeśli do tego dodać, że niektóre elementy były ruchome, a unoszące się dymy stworzyły aurę tajemniczości, to nie dziwi, że większość dzieci, na taki widok wydała okrzyk zachwytu.

Zanim przywitano Mikołaja wszystkie dzieci otrzymały mikołajkowe czapki. Były też lizaki i nagrody w mini konkursach, a także pląsania, tańce i piosenki, a na bawiące się dzieci spadały bańki mydlane i konfetti. Na koniec przyszedł Mikołaj i wszystkim dzieciom wręczył prezenty.

Wydarzenie przygotowało Ziębickie Centrum Kultury przy współudziale Gminnego Centrum Edukacji i Sportu w Ziębicach. Organizatorzy nie zapomnieli o nieobecnych – paczki mikołajkowe pojadą do niepełnosprawnych z Mikoszowa oraz do Przedszkola w Henrykowie, które ze względów organizacyjnych nie mogło być obecne na imprezie. Wszystkie dzieci i ich wychowawczynie wychodziły ze spotkania z nadzieją na następne – w przyszłym roku.

ZCK / red.Galeria zdjęć
fot. ZCKDodaj komentarz