Sparta Ziębice na Święto Niepodległości

W niedzielę, 11 listopada, piłkarze Sparty Ziębice rozegrali mecz z LKS Bystrzyca Górna. Ten mocny przeciwnik swoje mecze w tym sezonie kończył mocną przewagą nad przeciwnikami: 6:2, 5:1, a nawet 14:1. Mimo że spartanom meczu nie udało się wygrać, zwycięstwo Bystrzycy nie było już aż tak spektakularne jak to w ostatnich spotkaniach tego klubu bywało.

Niedzielne zawody miały uroczystą oprawę z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości. Drużyny zostały wyprowadzone w asyście najmłodszych piłkarzy MKS Sparta Ziębice: Skrzatów (piłkarze w wieku 5-6 lat), Żaków (7-8 lat), Orlików (9-10 lat) i Młodzików (11-12 lat). Po ustawieniu się drużyn na środku murawy przystąpiono do odśpiewania hymnu Polski, a następnie Piotr Jakubowski, dyrektor klubu MKS Sparta Ziębice, wraz z synem Piotrem (jr.), zawodnikiem Sparty – wciągnęli na maszt flagę państwową. Grupa kibiców odpaliła race oraz wydała okrzyk „Chwała Bohaterom”.

Najciekawsze momenty meczu relacjonuje Marian Ochał, kierownik drużyny MKS Sparta Ziębice.

5 min.: Niebezpieczny strzał z ok. 10 m oddał Łukasz Żygadło. Maciej Łoś, bramkarz Sparty, wybił futbolówkę w pole gry.

12 min.: Damian Osiecki fauluje atakującego Glautona Oliveirę. Rzut wolny dla przyjezdnych wykonuje Łukasz Żygadło. Strzela mocno, obok lewego słupka.

14 min.: Doskonałą sytuację do zdobycia bramki miał Łukasz Januszkiewicz, który będąc w polu karnym Sparty otrzymał piłkę i strzelił z pierwszej. Futbolówka przeszła minimalnie obok lewego słupka.

16 min.: Atak Sparty – piłkę przechwycił Damian Kozłowski, zagrał do Grzegorza Jankowskiego, ten strzelił ostro, ale obrońca gości wybił na róg.

20 min.: Doskonała gra LKS, ale równie doskonała obrona Macieja Łosia. Kapitan gości Łukasz Somala zaatakował prawym skrzydłem, zagrał do środka pola. Do piłki w biegu doszedł Glauton Oliveira, strzelił z pierwszej, jednak Maciej Łoś skutecznie obronił oddalając niebezpieczeństwo utraty gola.

22 min.: Bardzo przytomne zagranie Glautona Oliveiry, który posłał piłkę na lewą stronę. Do niej doskoczył Łukasz Żygadło i uderzeniem w prawy róg zdobył gola: 0:1.

26 min.: Glauton Oliveira wypuścił Eryka Klemińskiego, który strzelił mocno. Maciej Łoś z trudem wybił na róg. Przy piłce dalej znajdowali się goście. Strzelał Artur Somala, ale lot piłki przerwał Mateusz Świdziński.

28 min.: W polu karnym Sparty prym wiedli Glauton Oliveira i Maciej Mazanka, ale do akcji wkroczył Damian Kozłowski i wybił piłkę w pole.

30 min.: Rzut wolny dla Sparty wybijał Damian Kozłowski. Głową uderzył Damian Osiecki, a piłka przeszła obok lewego słupka.

40 min.: Damian Kozłowski ruszył lewą flanką, kiwnął dwóch i zacentrował w pole karne przyjezdnych, ale Dominik Biały spóźnił się ze startem do piłki. Mogło się z tego coś „wykluć”.

41 min.: Piłkę wywalczył Michał Cholewa i zagrał do Damiana Kozłowskiego, który dograł do Damiana Osieckiego. Ten popełnił taki sam błąd jak Biały i bramkarz LKS Krzysztof Bielak wyłuskał piłkę.

43 min.: Będący w polu karnym Sparty Łukasz Żygadło otrzymuje podanie z lewej strony i strzela z bliskiej odległości. Niespotykanym refleksem popisał się Maciej Łoś i obronił.

49 min.: Damian Kozłowski posłał długie podanie do Dominika Białego, który w sytuacji „jeden na jeden” strzelił obok lewego słupka.

51 min.: Tym razem w sytuacji „sam na sam” z Maciejem Łosiem był zawodnik gości Łukasz Żygadło. Bramkarz Sparty wybiegł i wybił piłkę na róg.

52 min.: W pole karne Sparty wszedł Alisson Torete, ale został zaatakowany przez Seweryna Noconia, który odebrał mu piłkę.

52 min.: Szybka i niespodziewana kontra gości zakończona sukcesem: piłkę w polu karnym Sparty otrzymał Alisson Torete i z bardzo bliskiej odległości umieścił futbolówkę przy lewym słupku w siatce. Wynik: 0:2.

53 min.: Minuta grozy – z prawej strony mocno strzelił Alisson Torete, jednak Maciej Łoś wybił. Dobijał Łukasz Somala, ale piłka przeszła obok lewego słupka.

71 min.: Ponownie zagrożenie ze strony gości. Sebastian Ryś dograł do Eryka Klemińskiego, a ten do Łukasza Żygadło, który strzelił. Jednak Maciej Łoś ponownie uratował zespól od utraty gola.

79 min.: W pole karne Sparty z impetem wszedł Alisson Torete i został zaatakowany przez Radka Korchana, który w bezpośrednim pojedynku odebrał mu piłkę.

80 min.: Ponownie w pole karne gospodarzy wszedł zawodnik LKS, tym razem Łukasz Somala, ale skutecznie atakuje go Mateusz Świdziński, odbiera mu piłkę i wykopuje w pole.

81 min.: Jeszcze jedna minuta grozy. Glauton Oliveira wypracował w polu karnym sytuację „sam na sam” z bramkarzem Sparty. Maciej Łoś wybiegł, skrócił kąt i wygrał pojedynek strzelecki z napastnikiem LKS wybijając piłkę na róg. Rzut rożny z prawej strony wykonał Łukasz Somala. Głową strzelił Alisson Torete, ale Maciej Łoś to obronił, otrzymując gromkie brawa na trybunach.

87 min.: Damian Kozłowski stracił piłkę na rzecz Glautona Oliveiry. Ponownie obronną ręką z pojedynku „jeden na jeden” wyszedł Maciej Łoś, otrzymując brawa od kibiców.

90 min.: Prawym skrzydłem zaatakował Przemek Palmowski, strzelił, ale bramkarz gości wyłapał piłkę.

90 + 1 min.: Napór Sparty – rzut rożny wykonał Przemek Palmowski. Zagrał krótko do Damiana Kozłowskiego, ten centrował, a głową uderzył Piotr Kozłowski. Piłka przeleciała obok prawego słupka.

90 + 3 min.: Ostatnia pokazowa obrona Macieja Łosia. Z prawej strony poszła kontra. Z bliskiej odległości akcję strzałem zakończył Glauton Oliveira. Jednak Maciej Łoś uratował zespół od utraty gola.

Statystyka boiskowa (Sparta : Bystrzyca Górna)
Bramki – 0:2, auty – 25:15, faule – 8:14, spalone – 1:3, strzały celne – 6:9, strzały niecelne – 7:6

Bramki:
LKS Bystrzyca Górna: 22’ – Łukasz Żygadło, 52’ – Alisson Da Siva Torete

Kartki żółte:
Sparta Ziębice: 13’ – Piotr Kozłowski, 34’ – Arkadiusz Ziółkowski, 65’ – Damian Osiecki, 80’ – Damian Kozłowski, Dominik Biały

Sparta Ziębice

Trener: Grzegorz Bartkiewicz
Kierownik drużyny: Marian Ochał
Spiker: Tymoteusz Krzyżaniak
Skład drużyny: Maciej Łoś – bramkarz, Radosław Korchan – kapitan, Grzegorz Jankowski (52’ – Michał Fitak), Damian Kozłowski, Michał Cholewa, Przemysław Palmowski, Mateusz Świdziński, Piotr Kozłowski, Damian Osiecki, Arkadiusz Ziółkowski, (50’ – Seweryn Nocoń), Dominik Biały
Rezerwowi: Krzysztof Dziewa, Dawid Ciesielski, Kamil Jurkowski, Marcin Patrzyk