Już za chwilę koniec sezonu piłkarskiego

Trwają mecze piłki nożnej w wyścigu o mistrzostwo A klasy – Wałbrzych grupa III. W minioną sobotę, 10 czerwca, seniorzy Sparty Ziębice rozegrali mecz z Orłem Piława Dolna, a w czwartek, 15 czerwca, przedostatni w sezonie – z Kolibrem Uciechów.

7:0 to wynik spotkania Sparty z Orłem Piława Dolna. Na własnym boisku spartanie od samego początku kontrolowali grę i szybko strzelili pierwszą bramkę. Potem do bramki wpadło jeszcze kolejne sześć. Po dwa gole strzelili Grzegorz Jankowski i Damian Kozłowski, a sprawcami pozostałych bramek byli: Piotr Kozłowski, Przemysław Palmowski i Marcin Patrzyk.

Również wygraną Sparty zakończył się czwartkowy, wyjazdowy mecz z Kolibrem Uciechów. – Pierwsza połowa w naszym wykonaniu nie była najlepsza. Przeciwnik walczył o utrzymanie, stawił ciężkie warunki gry. Szybko straciliśmy bramkę, aczkolwiek udało się nam wyrównać przed przerwą – relacjonuje grę Maciej Łoś, bramkarz Sparty. – Druga połowa była znacznie lepsza, mimo że ponownie szybko straciliśmy bramkę. Przeciwnik jednak opadł z sił i końcówka należała już do nas – dodaje.

Wynik spotkania to 2:4, a bramki dla Sparty strzelili: Grzegorz Jankowski, Damian Kozłowski, Paweł Mazur oraz Przemysław Palmowski.

Remisem zaś (2:2) zakończyło się czwartkowe spotkanie Henrykowianki z LZS Dobrocin. Tego samego dnia Harnaś Starczówek zmierzył się na wyjeździe z Tarnovią Tarnów, a spotkanie to zakończyło się porażką (13:1).

A już jutro, o godz. 17.00, ostatnie w tym sezonie mecze henrykowian, starczowian i ziębiczan. Harnaś zagra w Niedźwiedziu z Polonią Ząbkowice Śl., Henrykowianka na wyjeździe z Zielonymi Łagiewniki, a Sparta u siebie – z Interem Ożary.

Aktualnie sytuacja w tabeli rozgrywek wygląda następująco: na 14 drużyn najwyżej, bo na drugim miejscu, jest Sparta Ziębice, Henrykowianka Henryków zajmuje piątą lokatę, a Harnaś Starczówek – dziesiątą.