Spokojny tydzień, ale pracowity weekend – strażacki bilans tygodnia

Od minionego poniedziałku do niedzieli Straż Pożarna interweniowała na terenie gminy osiem razy.

W poniedziałek, 12 czerwca, o godz. 18.00, przy ul. Przemysłowej, strażacy pomagali ratownikom medycznym w zniesieniu poszkodowanego do karetki.

W piątek, 16 czerwca, w godzinach popołudniowych, pomoc wezwano do Bożnowic, do usunięcia drzewa, które spadło na drogę.

Spokojnej nocy nie mieli strażacy w sobotę, 17 czerwca, ponieważ po godz. 2.00 interweniowali na ziębickim Rynku, gdzie w jednym z budynków mieszkalnych – w wyniku intensywnych opadów deszczu oraz uszkodzonej konstrukcji dachu – doszło do zalania strychu. Mimo że do zadań Straży Pożarnej nie należy interweniowanie przy tego typu zdarzeniach, zabezpieczono miejsce zdarzenia, sprawdzili pomieszczenia oraz powiadomili o sytuacji zarządcę obiektu.

W sobotni poranek w Krzelkowie doszło do pożaru sadzy w kominie budynku mieszkalnego. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj >>

Tego samego dnia, przed godz. 22.00, w strażaków wezwano do pomocy przy wycięciu konaru, który niebezpiecznie wystawał ponad jezdnią w Biernacicach.

W tym samym czasie zareagowała czujka sygnalizacji pożarowej w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Kościelnej w Ziębicach. Jak się okazało, w obiekcie doszło do zadymienia w wyniku pozostawienia na kuchennym palniku rozgrzanej patelni. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przewietrzyli je, sprawdzili pomieszczenia na wypadek ewentualnych innych ognisk pożaru oraz dokonali pomiaru tlenku węgla.

W niedzielny poranek na jeden z krzewów przy ul. Górnej przyleciał rój pszczół. Strażacy, po zabezpieczeniu miejsca, poinformowali pszczelarza, który przyjechał i zabrał owady do ich nowego domu.

Tego samego dnia przed godz. 17.00 Straż Pożarna została poinformowana o plamie oleju na drodze w Osinie Małej. Strażacy zabezpieczyli niebezpieczne miejsce, a plamę usunął zarządca drogi.

 

Dodaj komentarz