Rozbity termometr, kolejny pożar browaru i kierowca na podwójnym gazie – policyjny i strażacki bilans tygodnia

W środę, 28 czerwca, policjanci wykonujący swoje obowiązki służbowe w Henrykowie zostali znieważeni przez 17-letniego mieszkańca, który używał wobec nich inwektyw i zachowywał się agresywnie. Mężczyzna był trzeźwy, został zatrzymany i umieszczony w areszcie do dalszych wyjaśnień.

W wyniku ulewnego deszczu w środę, 28 czerwca, o godz. 19.00, na jednej z posesji przy ul. Bolesława Chrobrego w Ziębicach nagromadziła woda. Do pomocy przy jej wypompowaniu wezwano strażaków. Tego samego dnia strażacy usuwali także powalone przez wiatr drzewo w Niedźwiedniku, a dzień później – w Czerńczycach.

W piątkowy wieczór strażacy interweniowali w Ziębicach na ul. Przemysłowej po tym, jak mieszkance rozbił się termometr z rtęcią. Strażacy zabezpieczyli rozbite szkło i wylaną rtęć, a właścicielce zaznaczyli, że musi go oddać do utylizacji.

Lipiec rozpoczął się u strażaków pożarem śmieci w pustostanie przy budynku dawnego browaru w Ziębicach. Doszło do niego przed godz. 5.00. Strażacy szybko ugasili pożar, dzięki czemu nie rozprzestrzenił się on na budynek.

W niedzielę, 2 lipca, o godz. 16.00, w Ziębicach na ul. Przemysłowej, policjanci podczas kontroli dowodowej, zatrzymali  20-letniego kierowcę, który prowadził samochód pod wpływem alkoholu. Mężczyzna miał 1,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

 

1
Dodaj komentarz

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Olo

Najlepsze są te interwencje z pękniętymi termometrami. Niedługo ludzie będą wzywali straż do pękniętej prezerwatywy. Bezmózgowie!