Podziękowania dla ziębickich funkcjonariuszy policji

W piątek, 21 lipca, w Srebrnej Górze odbyła się uroczysta zbiórka z okazji 98. rocznicy powołania Policji Państwowej. 24 lipca jest obchodzone święto Policji i z tej okazji funkcjonariuszom z powiatu ząbkowickiego wręczone zostały akty mianowania na wyższe stopnie policyjne, wyróżnienia oraz nagrody.

Służba w Policji to odpowiedzialny i wymagający poświęcenia zawód, nie każdy może go wykonywać. Obecnie w Komendzie Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich służbę pełni 132 policjantów oraz wspomaga ich 30 pracowników policji.  Codziennie podejmują oni działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu – te słowa padły z ust Komendanta Powiatowego Policji insp. mgr Arkadiusza Szmytkowskiego, a były potwierdzone przez Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji  inspektora Dariusza Wesołowskiego. Komendant przywołał statystyki: powiat ząbkowicki jest jednym z najbezpieczniejszych w całym województwie dolnośląskim – wykrywanych jest 8 na 10 zgłoszonych przestępstw.

Podczas Święta Policji nagrody otrzymali także policjanci z komisariatu w Ziębicach: asp. sztab. Mirosław Macioł,  asp. sztab. Ireneusz Przywara oraz asp. sztab. Jarosław Szpak.

Ilona Golec / red.

fot. Komenda Powiatowa Policji w Ząbkowicach Śląskich

 

Dodaj komentarz