Pierwszy miesiąc wakacji na sportowo za nami!

Za nami półmetek wakacji. Sprawdzamy, co się działo podczas zajęć sportowo-rekreacyjnych przygotowanych dla dzieci i młodzieży przez Gminne Centrum Edukacji i Sportu w Ziębicach.

Wakacje na sportowo rozpoczęły się Memoriałem Henryka Kowalczyka, który odbył się w sobotę, 24 czerwca. Był to turniej piłki nożnej dla dzieci, w którym uczestniczyło 140 młodych piłkarzy z Ząbkowic Śląskich, Strzelina, Paczkowa, Kamieńca Ząbkowickiego i Ziębic. Więcej o tym wydarzeniu pisaliśmy tutaj >>

Pierwszy tydzień wakacji obfitował w gry i zabawy rekreacyjne na basenie miejskim. Dzieci uczestniczyły w licznych konkursach zręcznościowych: rzut rzutkami do tarczy, konkurs hula-hop, turniej „kółko w celu”, konkurs skakanki czy rzut woreczkami do tarczy.

W czwartek 29 czerwca, o godz. 16.00, na boisku sportowym Orlik, odbyła się pierwsza edycja Letniej Ligi Orlika, w której uczestniczyły 3 drużyny: Kolorowi, Niebiescy i Czerwoni. Zwycięzcą tego turnieju została drużyna Czerwonych w składzie: Bartosz Kluba, Krysia Flis, Marcin Golonka, Gracjan Słąba i Paweł Szczepański.

W drugim tygodniu wakacji odbywały się turnieje piłki nożnej na Orliku oraz konkursy związane z tą dyscypliną sportu. W pierwszym turnieju zwycięzcą zostali Kolorowi występujący w składzie: Remigiusz Frąszczak, Bartek Nachyła, Daniel Klatka, Tymoteusz Malinowski, Patryk Frątczak i Mateusz Zarzeczny. Konkurs rzutów karnych wygrał Błażej Kleniuk, a w konkursie strzałów w poprzeczkę najlepszy był Remigiusz Frąszczak. W drugim turnieju piłki nożnej zwyciężyła drużyna Żółtych w składzie: Jonatan Kania, Błażej Kleniuk, Szymon Kania, Patryk Frątczak i Paweł Szczepański.

W czwartek, 6 lipca, o godz. 16.00 rozegrano drugą kolejkę Letniej Ligi Orlika w piłkę nożną. Tym razem zwycięzcami byli Niebiescy w składzie: Krysia Flis, Gabryś Stojanowski, Paweł Szczepański, Sebastian Stawarz i Paweł Cyrek.

Dzień później odbył się kolejny turniej piłki nożnej w ramach „małych gier”. Zwycięzcami tych zawodów zostali: Damian Cieślak, Kacper Tokarz i Krzysztof Młyńczak. Konkurs rzutów karnych wygrał Daniel Kuna, a w konkursie egzekwowania rzutów rożnych do pustej bramki najcelniejszym zawodnikiem był Krzysztof Młyńczak.

W trzecim tygodniu zajęcia sportowo-rekreacyjne odbywały się w wybranych sołectwach.

W poniedziałek zajęcia dla dzieci i młodzieży realizowane były na nowym boisku wielofunkcyjnym przy Zespole Szkół Samorządowych w Henrykowie. W zajęciach uczestniczyli chłopcy i dziewczęta z Henrykowa, Krzelkowa, Wadochowic i Brukalic. W konkurencji rzutów woreczkiem do celu najwięcej punktów zgromadził Kacper Galik – 630 pkt., drugi był Adam Nastaga – 560 pkt., a trzeci Dawid Przyszlakiewicz – 495 pkt. W turnieju streetballa zwyciężyli Jakub Wolanin, Michał Cierpisz i Łukasz Konior, a w mini turnieju piłki nożnej – Wiktoria Salwa, Dawid Przyszlakiewicz, Adam Nastaga i Kacper Galik. W konkursie rzutów do tarczy najwięcej punktów zgromadził Dominik Kowalski.

W czwartek, 13 lipca, zajęcia sportowo-rekreacyjne odbyły się na boisku sportowym przy remizie strażackiej w Czerńczycach. Oprócz dzieci w zajęciach uczestniczyli również rodzice, dziadkowie, a także sołtys Czerńczyc Józef Bieńka i radny Rady Miejskiej Wacław Iskra.

W turnieju skakanki bezkonkurencyjna była Magdalena Witkowska. W konkursie „kółko w celu” zwyciężyła Hania Kaciczak – 520 pkt., drugi był Karol Kozłowski – 480 pkt., a trzecia – Zosia Pęcak – 340 pkt. Najcelniej do bramki trafiała Oliwia Witkowska. W konkursie rzutów rzutkami do celu zwyciężyła Matylda Machula, która nieznacznie wyprzedziła Magdalenę Witkowską. Natomiast zwycięzcą konkursu rzutów do kosza został Karol Kozłowski, a w hula-hop bezkonkurencyjna była Magdalena Witkowska. Aby rozstrzygnąć rzut woreczkami do tarczy potrzebna była dogrywka pomiędzy Zosią Pęcak a Karolem Kozłowskim. W dogrywce nieznacznie lepszy okazał się Karol Kozłowski.

W sobotę, 15 lipca, na boisku sportowym Orlik w Ziębicach odbył się turniej piłki nożnej, do którego przystąpiło osiem drużyn. O tych rozgrywkach szczegółowo pisaliśmy tutaj >>

Od 17 do 21 lipca na boisku sportowym Orlik codziennie odbywały się turnieje tenisa ziemnego dla dzieci i młodzieży oraz zawody w tenisie stołowym. W turnieju gry deblowej w kategorii młodzieżowej pierwsze miejsce zajęli Dawid Malinowski i Dariusz Kroczak. Na drugim miejscu uplasowali się Beata Rak i Szymon Mitak. Z kolei wśród dzieci pierwsze miejsce zdobyli Grzegorz Rybin i Paweł Szczepański, druga para to Paweł Skotnicki i Daniel Klatka, a na trzecim miejscu uplasowali się Patryk Frątczak i Eryk Wróblewski. W grach indywidualnych w kategorii młodzików pierwszy był Grzegorz Rybin, drugi Paweł Skotnicki, a trzeci Daniel Klatka. Natomiast w turnieju młodzieżowym pewne zwycięstwo odniósł Dawid Malinowski, drugi był Szymon Mitak, a trzecia Beata Rak.

Tradycyjnie w czwartek, 20 lipca, o godz. 16.00 odbyła się III edycja Letniej Ligi Orlika w piłce nożnej, o której pisaliśmy tutaj >>

W piątek, 21 lipca, na Orliku rozegrany został turniej tenisa stołowego. W tych zawodach pierwsze miejsce zdobył Bartosz Górniak, drugi był Alan Górniak, a trzeci Marek Szajb.

W sobotę, 22 lipca, odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Ziębic w Tenisie Ziemnym. Do turnieju zgłosiło się pięciu zawodników. Młodzieżowym mistrzem Ziębic został Dawid Malinowski, kolejne miejsca zajęli: Dariusz Kroczak, Grzegorz Rybin, Paweł Skotnicki i Damian Cieśla.

Od 24 do 28 lipca odbywały się zajęcia z piłką koszykową. Z racji opadów deszczu zajęcia miały ograniczony charakter. Konkurs rzutów osobistych do kosza wygrał Grzegorz Rybin, drugi był Bartek Kluba, a trzeci Mateusz Matunin. W grze na jednego kosza zwyciężyli: Michał Kluba, Paweł Skotnicki i Bartek Kluba.

W czwartek 27 lipca rozegrano IV Edycję Letniej Ligi Orlika w piłce nożnej. Wśród młodszych – Żaków zwyciężyli: Nikolas Iżyk, Kacper Szewczenko, Damian Kumaszka, Michał Górniak i Patryk Kotlik. Najwszechstronniejszym zawodnikiem czwartkowego turnieju został Nikolas Iżyk. W turnieju dzieci starszych – Orlików – zwyciężyli Kolorowi w składzie: Michał Kluba, Paweł Skotnicki, Ron Weżgowiec, Bartek Kluba i Piotr Kabała. „Królem strzelców” tych rozgrywek został Bartek Kluba, który zdobył osiem bramek.