Jubileusz 70-lecia powstania Koła Łowieckiego „Ryś” w Ziębicach

W sobotę, 23 września w Ziębicach, 70-lecie swojego powstania obchodzić będzie Koło Łowieckie „Ryś” w Ziębicach, jedno z najstarszych na Ziemiach Odzyskanych po 1945 r.

Specjalnie do Czytelników ziebice.info Dariusz Nycz, prezes Koła, kieruje słowa zaproszenia na uroczyste obchody: – Zapraszamy serdecznie mieszkańców gminy Ziębice do wzięcia udziału w jubileuszowych obchodach 70-lecia powstania naszego Koła. Zależy nam na integracji z lokalną społecznością. Będzie to doskonała okazja do pokazania naszej historii, opisania tradycji myśliwskich i szeroko rozumianej kultury myśliwskiej, która jest często pejoratywnie postrzegana i spłycana. Zapraszamy na uroczystą mszę św., po niej – w uroczystym orszaku przy dźwięku sygnałów myśliwskich – przejdziemy do Ziębickiego Centrum Kultury. Koło przygotowało dla mieszkańców wystawę zdjęć oraz trofeów myśliwskich pozyskanych na naszym terenie. Będzie ją można obejrzeć od poniedziałku 25 września we foyer ZCK. Wystawa będzie wspaniałym świadectwem naszej historii i pokaże jak na przestrzeni lat Koło się rozwijało. Podczas uroczystości nastąpi wręczenie Złotego Medalu Zasługi Łowieckiej dla naszego Koła oraz nadanie odznaczeń łowieckich dla zasłużonych członków. Pamiętajmy, że 70-letnia historia koła myśliwskiego to także historia naszego lokalnego społeczeństwa.

Program obchodów jubileuszu:

17.30: Zbiórka pocztów sztandarowych
18.00: Uroczysta msza. św. hubertowska z poświęceniem sztandaru w kościele parafialnym pw. św. Piotra i Pawła w Ziębicach
19.00: Przemarsz gości i pocztów sztandarowych w towarzystwie orkiestry na dziedziniec Ziębickiego Centrum Kultury

 

Dodaj komentarz