Kaplica w Pomianowie Dolnym ponownie otwarta

W sobotę, 16 września, w Pomianowie Dolnym na nowo została otwarta kaplica pw. Matki Boskiej Bolesnej. W ciągu ostatnich kilku lat kościółek był wyłączony z użytkowania. Wyremontowanie kaplicy z roku na rok wydawało się coraz bardziej odległe. Starania i zapał ludzi napotykały na swojej drodze mnóstwo przeszkód – i tych formalnych, biurokratycznych, i finansowych.

Jednak po wielkim wysiłku kościół udało się wyremontować i na nowo otworzyć. Duża w tym zasługa księdza proboszcza Radosława Stali oraz wszystkich, którzy zaangażowali się i wspierali dzieło remontu.

Dzień ponownego otwarcia kaplicy był wyjątkowy. Wziął w nim udział biskup diecezji świdnickiej Ignacy Dec. Do Jesiennej (część Pomianowa Dolnego) zjechali się mieszkańcy całej wioski oraz pobliskich miejscowości. Mieszkańcy przez cały tydzień przygotowywali się do tego wydarzenia – w domach piekli ciasta, a w kaplicy sprzątali, dekorowali, odbywały się próby śpiewu. Po uroczystej mszy św. i poświęceniu kaplicy wszyscy zostali zaproszeni na dalsze wspólne świętowanie do świetlicy wiejskiej.

Monika Sala

fot. Monika Sala

 

Dodaj komentarz