Odkrywanie nauk ścisłych przez najmłodszych ziębiczan

We wtorek, 26 września, uczniowie klas czwartych ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ziębicach wraz z opiekunami: Marzeną Tworek i Renatą Krzyżaniak uczestniczyli w Festiwalu Nauki, który odbył się na Politechnice Wrocławskiej.

Najpierw uczniowie wzięli udział w „Kompani uzdolnionych robotów w akcji”, gdzie mieli możliwość sterowania różnymi robotami wykonanymi przez studentów Politechniki Wrocławskiej. Następnie zapoznali się z analogią łazika marsjańskiego Scorpio N, prezentowanego przez Aleksandra Dziopę, studenta Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej. Zwiedzili stanowisko dronów i modeli szybowców, mieli możliwość sterowania, a także zapoznali się z mikrosystemami inżynierii biomedycznej i działaniem drukarki 3D. Uczennice Nikola Szwarc, Milena Herdzina, Pola Sobków, Julia Kuś, Eliza Łuczak brały udział w rozwiązywaniu zadań matematycznych i otrzymały nagrody za dobre rozwiązania. Uczniowie brali również udział w pokazach sportowych japońskiej szermierki Akido.

Po pokazach i warsztatach udali się na wykład pt. „Fizyk w kuchni”, prezentowany przez dr inż. Macieja Mulaka z Wydziału Podstawowych Problemów Techniki PWR. Była to doskonała okazja do obserwowania zjawisk fizycznych, jakie występują w codziennym życiu.

Uczestnictwo w Festiwalu było dla uczniów świetnym sposobem na naukę i rozbudzenie zainteresowań naukami ścisłymi.

Źródło: SP nr 2

fot. SP nr 2

 

Dodaj komentarz