Dachowanie samochodu osobowego, kolejny pożar pustostanu po browarze, kierowcy bez uprawnień, za to z promilami, czyli strażacko-policyjny bilans tygodnia

W poniedziałek, 20 listopada, około godz. 17.40, doszło do dachowania samochodu osobowego, po tym jak prowadząca nie dostosowała prędkości do warunków na drodze. 18-letnia mieszkanka powiatu nyskiego, kierująca samochodem marki Skoda, straciła panowanie nad pojazdem i wjechała do przydrożnego rowu, po czym samochód przewrócił się na dach. Na miejsce przybyły służby ratunkowe, przeprowadzili rozpoznanie, po którym stwierdzili, że w samochodzie podróżowały łącznie trzy osoby, które wcześniej opuściły pojazd. Strażacy zabezpieczyli miejsca zdarzenia oraz odłączyli akumulator w pojeździe. Poszkodowanym udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy, a następnie zostały przetransportowane do szpitala celem wykonania dalszych badań. Kierująca pojazdem była trzeźwa.

23 listopada (czwartek), w Bożnowicach, strażacy otrzymali zawiadomienie od sąsiadów, że w jednym z mieszkań na podłodze leży mężczyzna, który nie reaguje na nawoływania. Po przyjeździe na miejsce strażacy wyważyli drzwi do mieszkania oraz udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy mężczyźnie. W trakcie rozpoznania nie stwierdzono u niego funkcji życiowych, brak oddechu oraz pulsu. Strażacy niezwłocznie przystąpili do udrożnienia dróg oddechowych oraz zewnętrznego masażu serca. Po przybyciu na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego lekarz niestety stwierdził zgon mężczyzny.

Następnego dnia, w Ziębicach, w jednym z mieszkań policjanci ujawnili 12,55 gram amfetaminy.

Tymczasem w Henrykowie, parę minut po godz. 22.00, policjanci zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który kierował motorowerem pomimo sądowego zakazu oraz miał 0,12 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

W sobotę, parę minut po północy, strażacy otrzymali zawiadomienie o kolejnym pożarze pustostanu po starym browarze w Ziębicach. Po przybyciu zastępów na miejsce stwierdzono, że na piętrze obiektu palą się drewniane elementy konstrukcyjne oraz częściowo ogniem objęta jest więźba dachowa. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, dotarciu w pobliże źródła ognia oraz ugaszeniu pożaru. Z uwagi na duże uszkodzenia konstrukcji obiektu działania prowadzone były z użyciem drabin. Jednocześnie z działaniami gaśniczymi obiekt został sprawdzony pod kątem przebywania zagrożonych osób postronnych. W działania trwające blisko 2 godz. zaangażowano cztery zastępy straży pożarnej.

Z kolei w niedzielę (26 listopada) w Ziębicach na ul. Sportowej, strażacy zabezpieczyli lądowisko dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które przetransportowało 12-letniego chłopca z urazem głowy do szpitala we Wrocławiu (więcej na ten temat pisaliśmy tutaj >>).

Parę godzin później, także w Ziębicach, policjanci w trakcie kontroli, zatrzymali 34-letniego mieszkańca gminy Ziębice, który pomimo orzeczonego sądowego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi, wsiadł za kierownicę oraz miał 1,37 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Dodaj komentarz