Pożary, kolizja drogowa, kierowca bez uprawnień oraz fałszywe alarmy, czyli strażacko-policyjny bilans tygodnia

W poniedziałek, 27 listopada, strażacy otrzymali powiadomienie o zadymieniu w wielorodzinnym budynku mieszkalnym w Ziębicach przy Placu Strażackim. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przewietrzeniu pomieszczeń wewnątrz obiektu oraz wykonaniu pomiarów na obecność tlenku węgla, po których nie stwierdzono obecności gazów toksycznych.

Kilka godzin później, w Niedźwiedniku, doszło do pożaru stodoły. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj >>

Następnego dnia, do straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie z Czerńczyc, z którego wynikało, że w pobliżu budynków pali się trawa. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania, strażacy nie zlokalizowali pożaru.

Wczesnym rankiem w środę, 29 listopada, w Nowym Dworze doszło do zderzenia samochodu dostawczego z ciągnikiem rolniczym, o czym informowaliśmy już tutaj >>. Kierujący samochodem dostawczym nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w przyczepę ciągnika stojącego na poboczu. Na przyczepie znajdowały się siatki mające zabezpieczać drogi przed nawiewaniem śniegu z pól, które montowali przedstawiciele Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia służb ratunkowych ustalono, że pojazdami podróżowały trzy osoby, które wcześniej samodzielnie opuściły pojazdy. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym oraz odłączeniu dopływu prądu z akumulatorów i zabezpieczeniu wycieków płynów eksploatacyjnych z uszkodzonego pojazdu. Osoby poszkodowane przekazano przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

W czwartek, 30 listopada, w Ziębicach doszło do kolejnego pożaru pustostanu po byłym browarze. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj >>

Kilka godzin później także w Ziębicach, policjanci zatrzymali 52-letnią mieszkankę gminy Ziębice, która pomimo orzeczonego dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów wydanego przez Sąd Rejonowy w Nysie, kierowała samochodem osobowym marki Kia. Kobieta po zakończeniu czynności została zwolniona, a pojazd przekazano osobie wskazanej.

Kilka chwil po tym zdarzeniu, strażacy otrzymali powiadomienie, że w Ziębicach, przy ul. Kościelnej, w budynku Domu Pomocy Społecznej, uruchomiony został sygnał sygnalizacji pożarowej. Po sprawdzeniu obiektu strażacy stwierdzili, że doszło do niekorzystnego zadziałania systemu, który przekazał sygnał do straży pożarnej.

W sobotę (2 grudnia) w Czerńczycach, ok. godz. 13.00, wybuchł pożar w budynku gospodarczym (na zdjęciu). Po przeprowadzeniu rozpoznania strażacy stwierdzili, że pali się drewniany budynek parterowy z wyodrębnionymi pomieszczeniami gospodarczymi tj. magazynek gospodarczy, kotłownia oraz garaż, w którym znajduje się samochód osobowy. Pożar rozwijał się wewnątrz kotłowni obejmując drewniane elementy konstrukcji budynku. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, ugasili pożar, wykonali niezbędne prace rozbiórkowe, aby dotrzeć do wszystkich zarzewi ognia. Na koniec sprawdzili obiekt za pomocą kamery termowizyjnej w celu wykluczenia możliwości ponownego rozwoju pożaru. W dwugodzinnych działaniach straży brało udział 6 zastępów straży pożarnej – łącznie 22 strażaków.

 

fot. Piotr Rajczakowski / OSP Krzelków

 

Dodaj komentarz