Dwie doby na lekturę prawie 200-stronicowego dokumentu kreującego politykę przestrzenną gminy

Na jutro, na godz. 11.00, w Urzędzie Miejskim w Ziębicach (sala nr 2) zaplanowano kolejne już spotkanie – dyskusję publiczną nad przyjętymi rozwiązaniami w projekcie Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy Ziębice. W spotkaniu mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani – przepisy gwarantują im nie tylko dostęp do projektu tego dokumentu jeszcze na etapie przygotowań, ale również możliwość wnoszenia do niego uwag.

Zastanawiające jest jednak to, jak można dyskutować lub wnosić uwagi do dokumentu, z którym… trudno się zapoznać. Podany bowiem w ogłoszeniu link do treści projektu Studium od chwili publikacji ogłoszenia (10 kwietnia) do momentu publikacji niniejszego artykułu (19 kwietnia, godz. 6.30) nie działał, a po kliknięciu wyświetlał się powyższy widok. Natomiast – zgodnie z ogłoszeniem burmistrz Ziębic – dokument został wyłożony do wglądu w Urzędzie Miejskim… wczoraj.

Przed jutrzejszą dyskusją warto jednak chociaż przejrzeć treść projektu Studium, który ma… około 200 stron…

 

Postscriptum

Aktualną wersję projektu wytrwali mogą znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Ziębice. Życzymy powodzenia w jej szukaniu…

 

1
Dodaj komentarz

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
krysia

No i konia z rzędem temu kto dogoni panią burmistrz w czytaniu.
Dobra polityka gminna na najwyższym poziomie zaniechania.