Uroczyście uczcili Dzień Strażaka

W niedzielę, 6 maja, w Henrykowie odbyła się uroczysta msza z okazji Dnia Strażaka.

Historia mszy strażackiej w Henrykowie sięga 2000 r., od kiedy to na zaproszenie Ojca Piotra Olearczyka do Henrykowa przyjeżdżają delegacje strażaków z gminy Ziębice oraz z gmin ościennych. W tym roku również ich nie zabrakło – we mszy uczestniczyli strażacy z Dobrzenic i Ciepłowód.

Przed budynkiem remizy OSP Henryków licznie zgromadzili się druhowie, aby wspólnie rozpocząć floriańską uroczystość. Komendant Gminny OSP Zygmunt Bielawski przeprowadził uroczystą zbiórkę oraz uformował szyk paradny na czele z pocztami sztandarowymi, w którym strażacy przemaszerowali do kościoła p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i św. Jana Chrzciciela.

Proboszcz parafii p.w. Wniebowzięcia NMP i św. Jana Chrzciciela podziękował wszystkim strażakom za ich troskę o bezpieczeństwo, dążenie do zapobiegania zagrożeniom, a w razie potrzeby – spieszenie z pomocą by ratować życie, zdrowie i dobytek. Natomiast po mszy świętej, w obecności licznie zgromadzonych mieszkańców, nastąpiło tradycyjne poświęcenie pojazdów strażackich. Przeważało jedno życzenie składane strażakom: „Tyle powrotów, co wyjazdów do akcji”.

W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych gminy Ziębice, Henrykowa oraz mieszkańcy.

UM Ziębice / red.

Galeria zdjęć
fot. UM Ziębice

 

Dodaj komentarz