Pożar sadzy i zboża oraz usuwanie skutków ulewy, czyli strażacki bilans tygodnia

W ubiegłym tygodniu strażacy interweniowali w gminie Ziębice osiem razy. Dwa razy wyjeżdżali do pożarów, a sześć – do innych lokalnych zagrożeń.

Już w poniedziałkowy poranek, 9 lipca, straż pożarna otrzymała zgłoszenie o konarze drzewa zwisającym nad chodnikiem przy ul. Kolejowej w Ziębicach.

Środowe obfite opady deszczu skutkowały aż czterema interwencjami. Najpierw, w wyniku uszkodzenia pokrycia dachowego doszło do zalania mieszkania na ziębickim Rynku. Następnie, w wyniku niedrożności rowu melioracyjnego w Bożnowicach, doszło do podniesienia się poziomu wody, która zagrażała pobliskiemu budynkowi mieszkalnemu. Działania strażaków polegały na udrożnieniu rowu. Ponadto, również w Bożnowicach, zalana została piwnica budynku mieszkalnego, a do podobnej sytuacji doszło również w Starczówku.

Tego samego dnia strażacy gasili także pożar sadzy w przewodzie kominowym jednorodzinnego budynku mieszkalnego w Służejowie.

W sobotę, 14 lipca, po godz. 15.00 w Henrykowie paliło się zboże na pniu. Natomiast dzień później, w Wadochowicach, doszło do zadymienia w mieszkaniu na parterze budynku mieszkalnego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przewietrzeniu i oddymieniu
pomieszczeń, sprawdzeniu przewodu kominowego oraz wykonaniu pomiarów na obecność toksycznych produktów spalania.

 Dodaj komentarz