Bez sześciu doświadczonych zawodników w składzie Sparta wygrywa 2:0 z Kryształem Stronie Śl.

Zwycięstwem 2:0 zakończył się sobotni mecz Sparty Ziębice z Kryształem Stronie Śl. Sparta rozegrała bardzo dobre spotkanie z godnym przeciwnikiem. Ze statystyki boiskowej wynika, że spartanie bardzo umiejętnie bronili się.

Sam fakt, że goście wykonywali 18 rożnych rzutów świadczy o bardzo dobrych akcjach przyjezdnych w ataku. Pochwała należy się jednak obrońcom i pomocnikom Sparty za skuteczne powstrzymywanie rywali. Sparta bowiem wystąpiła bez sześciu podstawowych zawodników – z różnych przyczyn w meczu nie wzięli udziału: Mateusz Świdziński, Arkadiusz Ziółkowski, Michał Fitak, Paweł Mazur, Dawid Gwóźdź i Kamil Tutkaj. Sobotni mecz pokazał jednak, że mają oni godnych następców.

Najciekawsze momenty meczu relacjonuje Marian Ochał, kierownik drużyny.

12 min.: Bardzo groźna sytuacja pod bramką Sparty. Wrzut z autu wykonuje Tomasz Haydon, posyła długą piłkę w pole karne gospodarzy, do piłki dochodzi Mateusz Poświstajło, ale szybszy jest Piotr Kozłowski, który wybija futbolówkę na róg.

16 min.: Widowiskowa akcja przyjezdnych, w której ponownie dominują goście. Rzut rożny z lewej strony wybija Jarosław Dędys, do piłki dobiega Damian Niewiadomy i z przewrotki oddaje strzał, nad poprzeczką.

17 min.: Jeszcze jeden atak Kryształu – lewym skrzydłem idzie mocno do przodu Tomasz Haydon, zagrywa do Wojciecha Głuszczyńskiego, ten uderza z pierwszej. Skutecznie interweniuje Maciej Łoś.

22 min.: Ładną solową akcją popisuje się Damian Niewiadomy. Podaje do nabiegającego Mariusza Lasoty, który w pędzie strzela bardzo mocno – obok lewego słupka bramki Sparty.

22 min.: Z autu, daleko w pole karne Kryształu, piłkę wyrzuca Damian Osiecki. Futbolówkę przyjmuje Przemek Palmowski, który strzela mocno, ale prosto w ręce bramkarza gości.

23 min.: Szybka kontra Kryształu – Mariusz Lasota podaje do Damiana Niewiadomego, a sam rusza do przodu i otrzymuje piłkę od Lasoty. Interweniuje Seweryn Nocoń, który wygrywa pojedynek z Niewiadomym i tym sposobem ratuje drużynę przed utratą gola.

24 min.: W trakcie akcji faulowany zostaje Damian Kozłowski. Rzut wolny wykonuje Radek Korchan, piłka trafia w pole karne gości, gdzie do główki wyskakuje Dominik Biały, ale świetnie broni bramkarz Kryształu Kamil Bajrak.

26 min.: Kryształ w natarciu: akcję mocnym strzałem kończy Jarosław Dędys, ale Maciej Łoś pewnie broni.

30 min.: Rzut wolny dla Sparty. Piotr Kozłowski posyła długą piłkę, głową uderza Damian Osiecki i bramkarz gości broni.

32 min.: Szybka solowa akcja zawodnika gości Mateusza Poświstajło, który mocno uderza piłkę, a ta zmierza w światło bramki Sparty. Na jej drodze jednak staje Radek Korchan i wybija na aut.

36 min.: Tym razem dobra akcja Sparty. Rzut rożny wybija Seweryn Nocoń. Głową strzela Damian Osiecki, bramkarz wybija, a dobija Kamil Jurkowski. Piłka przelatuje jednak obok lewego słupka.

40 min.: Rzut rożny z lewej strony wybija Seweryn Nocoń, kierując piłkę do Damiana Kozłowskiego. Ten centruje w pole karne Kryształu. Do piłki dochodzi Kamil Jurkowski, przykłada głowę do futbolówki i ta wpada w prawy róg bramki – 1:0

42 min.: Damian Kozłowski idzie do przodu, oddaje strzał, bramkarz Kryształu wybija, do piłki dobiega Seweryn Nocoń, zagrywa do Kamila Jurkowskiego, który strzela poprzeczką.

46 min.: Bardzo mocno z dystansu strzela Wojciech Woś, piłka trafia w prawe spojenie bramki Sparty.

51 min.: Pracowity Adam Lebowski wywalcza piłkę, podaje do Przemka Palmowskiego. Ten strzela po murawie, ale bramkarz gości broni.

56 min.: Adam Lebowski przechwycą piłkę i zagrywa do Seweryna Noconia. Ten szybko dogrywa do Kamila Jurkowskiego, który uderza. Bramkarz gości broni.

60 min.: Rzut rożny dla Kryształu. Uderza Jarosław Dędys, jednak z bramki wybiega Maciej Łoś i w wyskoku chwyta piłkę.

62 min.: Na swojej połowie piłkę przechwytuje Grzegorz Jankowski. Widząc wysuniętego w przodzie Dominika Białego posyła mu dłłłuuuugie, dokładne podanie. Dominik przyjmuje piłkę, podprowadza i w sytuacji „sam na sam” z bramkarzem Kryształu, strzałem w środek bramki, zdobywa gola – 2:0.

71 min.: Rzut wolny dla przyjezdnych: Mateusz Poświstajło, strzela po ziemi, ale Maciej Łoś broni.

75 min.: Wyrzut z autu z prawej strony wykonuje Jarosław Majcher do Jarosława Dędysa, ten przedłuża do Jarosława Majchera, który zagrywa do Mateusza Poświstajło. Ten strzela na wprost, ale Maciej Łoś wybija na róg. Ładna akcja gości i dobra obrona bramkarza Sparty.

79 min.: Grzegorz Jankowski zagrywa do Dominika Białego, a ten strzela prosto w bramkarza.

85 min.: Mateusz Poświstajło wchodzi w pole karne Sparty, strzela bardzo mocno, ale skutecznie blokuje go Damian Kozłowski.

Statystyka boiskowa (Sparta : Kryształ)

Bramki – 2:0, auty – 21:22, faule – 8:16, spalone – 2:3, rzuty rożne – 6:18, strzały celne – 6:10, strzały niecelne – 4:8

Masażysta: Kamil Tutkaj

Skład drużyny: Maciej Łoś – bramkarz, Radosław Korchan – kapitan, Piotr Kozłowski, Grzegorz Jankowski, Adam Lebowski, Damian Kozłowski, Damian Osiecki, Kamil Jurkowski (65’ – Stanisław Sendor), Seweryn Nocoń, Dominik Biały (87’ – Dawid Ciesielski), Przemysław Palmowski (83’ – Krzysztof Dziewa)

Kryształ Stronie Śl.

Trener: Paweł Adamczyk

Skład drużyny: Kamil Bajrak – bramkarz, Przemysław Kowalewski, Mariusz Kowalewski, Jarosław Majcher – kapitan, Mateusz Poświstajło, Mariusz Lasota, Damian Niewiadomy, Wojciech Woś, Jarosław Dędys, Wojciech Głuszyński, Tomasz Haydon

Rezerwowi: Tomasz Wietrzychowski, Daniel Brzeziński, Szymon Dmitruk, Paweł Adamczyk