Druga edycja Budżetu Obywatelskiego: głosowanie za nami!

Klimatyzacja w ZCK, Centrum Aktywizacji oraz zagospodarowanie terenu rekreacyjnego w Starczówku – to projekty, które mieszkańcy gminy Ziębice wybrali do realizacji w przyszłym roku w ramach Budżetu Obywatelskiego. 

Do wyboru było 11 projektów w trzech kategoriach: ogólnogminnej, lokalnej miejskiej i lokalnej wiejskiej. W ciągu 10 dni półtora tysiąca mieszkańców oddało przez internet łącznie blisko 3,5 tys. głosów.

W kategorii „projekty ogólnogminne” zwyciężył projekt „Wykonanie klimatyzacji w Sali Widowiskowej ZCK”, na który głos oddało 545 osób. Projekt, któremu kibicował nasz portal – „Ponad dachami Ziębic – udostępnienie zwiedzającym punktu widokowego na wieży Ratusza w Ziębicach” – zajął w głosowaniu trzecie miejsce, zdobywając 185 głosów.W kategorii „projekty lokalne miejskie” najwięcej – 590 głosów – mieszkańcy oddali na projekt „Ziębickie Centrum Aktywizacji”.

W kategorii „projekty lokalne wiejskie” wygrał projekt „Zagospodarowanie terenu rekreacyjno-sportowego w Starczówku”. Głos na niego oddały 442 osoby. Drugie miejsce w tej kategorii zajął wyróżniony przez naszą Redakcję projekt „Fitness w cieniu kaliny w Kalinowicach, które kaliną zasłyną”, który poparło 250 osób.

Miejmy nadzieję, że już niebawem zobaczymy efekty ubiegłorocznego głosowania oraz że w przyszłym roku projekty wyłonione w zakończonej właśnie edycji Budżetu Obywatelskiego uda się zrealizować szybciej.

 2
Dodaj komentarz

1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Budżet

Takie właśnie poparcie ma Lacel i Rzepka ze nawet nie potrafią zachęcić do głosowania na swoje projekty

Uczeń

Tak jak głosowanie zorganizował najmłodszy kandydat na radnego pokazuje jak załatwiają sobie poparcie kandydaci Szpilarewicza. Widać czego uczą w Ceglaku