Nowy burmistrz i radni oficjalnie przejęli władzę w Gminie

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej – pierwszej w nowej kadencji – nowo wybrani radni i burmistrz złożyli ślubowanie, oficjalnie przejmując władzę nad Gminą Ziębice na najbliższe pięć lat.

Sesję otworzył Władysław Lach, senior wśród radnych, i obrady prowadził do czasu wyboru przewodniczącego Rady Miejskiej. Sekretarzem była Jolanta Bednarz.

Po odśpiewaniu hymnu narodowego głos zabrała Zofia Walerian, przewodnicząca Miejskiej Komisji Wyborczej, która odczytała wyniki wyborów do Rady Miejskiej oraz wręczyła nowo wybranym radnym i burmistrzowi zaświadczenia o wyborze. Następnie radni, a po nich burmistrz złożyli ślubowanie.

Burmistrz Mariusz Szpilarewicz w swoim krótkim wystąpieniu podziękował za obdarzenie go zaufaniem i wyraził nadzieję na dobrą współpracę zarówno z radnymi, jak i całą lokalną społecznością.

Następnie prowadzący obrady przeszedł do kolejnego punktu porządku obrad – wyboru przewodniczącego (a właściwie – jak proroczo zapowiedział – „przewodniczącej”) Rady Miejskiej. W tajnym głosowaniu, jednogłośnie 14 głosami „za” (nieobecna była Beata Pustułka), na tę funkcję wybrano jedyną kandydatkę – Agatę Sobków (z komitetu wyborczego Mariusza Szpilarewicza) – której kandydaturę zgłosił Mariusz Jaźwiec.

Nowością podczas sesji było transmitowanie obrad, a także głosowanie poprzez tablety. Mimo wykorzystania tych nowych technologii, dzięki dobremu przygotowaniu sesji przez urzędników Urzędu Miejskiego, obrady przebiegły bardzo sprawnie.

Kolejna sesja już za tydzień, 29 listopada w Ratuszu Miejskim.Galeria zdjęć
fot. Agnieszka Rzepka8
Dodaj komentarz

5 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
Nadzieja

Panie Szpilarewicz, pokladamy w Panu naprawde ogromne nadzieje, niech Pan nas nie zawiedzie. Prosimy, na nawet blagamy, niech Pan cos w koncu zrobi sensownego w tym pieknym, ale przez poprzednikow doprowadzonym niemal do ruiny i rozkladu mieście. Tu jest mnostwo mozliwosci i dużo ludzi, dla ktorych los tego miasta jest bardzo wazny. Wielu mlodszych jak i starszych jest chetnych do pracy i pomocy. Niech Pan to wykorzysta, a na poczatek zlikwiduje stare uklady i pousuwa nieudolnych i zupelnie przypadkowych ludzi z ich stanowisk! Zyczymy jednocześnie powodzenie w sprzatniu tego wieloletniego balaganu.

dana

To nie takie proste. Ponieważ rok temu był konkurs na dyr Sp4 i nie było chętnych oprócz „starej dyr. No więc nic się nie zmieniło w tej szkole. Co innego Henryków…Co może burmistrz w takiej sytuacji…

danka

Dana – trzeba było wystartować w konkursie. A co się zmieni w Henrykowie to dopiero najbliższe miesiące pokażą. Póki co Dyrektor zamiast pracować chodzi na sesje.

ziębiczanka

I znowu głos pełen narzekania. Dlaczego nie startujesz w konkursie na dyrektora szkoły. No cóż lepiej ponarzekać …to nic nie kosztuje. Szkoda tylko ,że pozwalasz sobie na niewybredne komentarze i oceny innych. Ale tak jest łatwiej . Krytykujemy a sami nie robimy nic. Pamiętaj, że pracujemy na opinię przez wiele lat a jeden kąśliwy komentarz może komuś zniszczyć życie.

Bice

A kto wice, naczelnik, księgowy. Jakieś przecieki ?

Trio

Zmiany w Ziębicach może dokonać tylko kapitał , którego nie ma i nie będzie. Z piasku nic się nie zbuduje.

Jącek

A ja wam powiem że za rok zacznie się kłótnia i nic z tego nie będzie

wieś

W mieście nauczycieli i rencistów rządzi rada pedagogiczna. Stary układ wraca.