Przesłanie z ekranu i wielki sukces młodych filmowców

„Za młodzi na śmierć” – taki tytuł nosi film, w którym młodzi ludzie mówią o groźnych zachowaniach na drodze swoich rówieśników. Nadmierna prędkość, nieuwaga, alkohol lub środki odurzające są przyczyną wypadków, które powodują młodzi ludzie.

9 grudnia w siedzibie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Wałbrzychu ogłoszono wyniki I edycji konkursu „Młodość na drodze”. Film uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Ziębicach zdobył w tym konkursie pierwszą nagrodę! Uczniowie z Ziębic: Patryk Kuszaj, Krzysztof Wańczyk, Nikola Wojciechowska, Karol Jabłoński, Dawid Zwijacz, Konrad Chwaliński, Paweł Kiełbasa oraz Przemek Kania, pracujący pod kierunkiem nauczyciela Grzegorza Noculaka  stworzyli film, który zdaniem profesjonalnego jury okazał się lepszy niż filmy 11 innych ekip ze szkół ponadgimnazjalnych naszego regionu. W nagrodę młodzi filmowcy z Ziębic otrzymali czek na 1500 złotych, a ich film będzie wykorzystywany w propagowaniu bezpiecznych zachowań na naszych drogach.

Konkurs polegał na wykonaniu materiałów w formie krótkich filmów wideo. Organizatorzy chcieli pokazać młodym ludziom, jak ważna jest moralna odpowiedzialność za życie innych i swoje oraz pokazać, że nie do końca zdajemy sobie sprawę z tego, jakie zachowania na drodze powodują największe zagrożenia.

Filmy na konkurs WORD nadesłały szkoły z Wałbrzycha, Świdnicy, Dzierżoniowa, Strzegomia, Żarowa, Bystrzycy Kłodzkiej oraz Szczawna Zdrój. Oceny filmów dokonali aktorzy z Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu, Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu oraz pracownicy Wałbrzyskiego Domu Kultury. Jury oceniło poziom filmów bardzo wysoko, podkreślając dojrzałość, kreatywność oraz artystyczne ujęcie tematu nagrodzonych prac.

ZSP / red.

fot. ZSP

 

Dodaj komentarz