Pożar akumulatora w kombajnie, pozostawiony czajnik na gazie, zatrzaśnięte drzwi do mieszkania oraz potrącenie pieszej, czyli strażacko-policyjny bilans tygodnia

W poniedziałek, 31 lipca, w Osinie Małej, strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze akumulatora w kombajnie, który właśnie pracował na polu. Przed przyjazdem strażaków właściciel pojazdu zdążył ugasić pożar, a strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia.

Następnego dnia (1 sierpnia) w Wadochowicach, strażacy z OSP Henryków usunęli z odcinka drogi krajowej 395 powalony konar drzewa. Zgodnie z procedurami, strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia.

W czwartek, 3 sierpnia, w Henrykowie, policjanci otrzymali zgłoszenie od 22-letniej kobiety, która przechodząc przez jezdnię w oznakowanym miejscu, została potrącona przez kierowcę „w białym samochodzie”. Pokrzywdzona została przewieziona na obserwację do Szpitala w Strzelinie.

Dzień później w Ziębicach, strażacy pomagali otworzyć drzwi w mieszkaniu, w którym zatrzasnęła się opiekunka z dwójką dzieci. Na miejscu była policja.

Natomiast w sobotę, 5 sierpnia, strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze śmieci przy ul. Gliwickiej w Ziębicach. Alarm okazał się jednak fałszywy.

W niedzielę, 6 sierpnia, w Ziębicach, mieszkanka Rynku wyszła z domu zostawiając na gazie włączony czajnik, sąsiadka słyszała gwizdanie, po czym poczuła dym. Kobieta zawiadomiła straż oraz policję. Strażacy weszli do domu przez okno i odcięli główny zawór gazu w budynku. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

 

Dodaj komentarz