Projekt Erasmus+ na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Ziębicach

16 grudnia uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Ziębicach biorący udział w międzynarodowym projekcie Erasmus+ „Maths around us” wraz z nauczycielkami Aurelią Przybył i Ewą Nenkin promowali projekty międzynarodowe podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego w Ziębicach.

Przez cały listopad uczniowie przygotowali się do promocji projektu dekorując bożonarodzeniowe bombki. Podczas jarmarku mieszkańcom zadawano pytanie: „Jan Pan/Pani uważa: dlaczego tworzone są projekty międzynarodowej współpracy między szkołami (jak np. Erasmus+) i jaki mają wpływ na młodzież w naszym mieście?”. Każdy na nie odpowiedział i wpisał odpowiedź do pamiątkowej księgi otrzymał bombkę z napisem Erasmus+ oraz zakładkę do książki z najważniejszymi informacjami na temat projektu.

Udało się zebrać 107 wpisów, a przy okazji poznać zdanie społeczności gminy Ziębice, która uważa, że tworzenie i realizacja projektów międzynarodowych ma bardzo pozytywny wpływ na młodzież. Wskazywano głównie na takie korzyści społeczne jak: otwarcie się młodych ludzi na świat, rozwój ich tolerancji, pozytywne kształtowanie świadomości młodego Europejczyka, uczenie się poprzez różnorodność kultur, rozwój kreatywności, możliwość nawiązania międzynarodowych przyjaźni, przełamanie barier kulturowych i językowych, możliwość poznania świata, zwyczajów, wymiana doświadczeń, rozwój umiejętności współpracy w grupie, integracja międzykulturowa czy poszerzenie horyzontów.

Imprezę możemy zakończyć słowem „sukces” ale nie kończymy książki, którą mamy zamiar uzupełniać do końca projektu w czerwcu 2018 r.

Więcej o projekcie „Maths around us” w ramach Erasmus+ można już było wielokrotnie przeczytać w ziebice.info, m.in. tutaj >>

Ewa Nenkin

fot. i video: Ewa Nenkin

 

Dodaj komentarz