Ratowanie gołębia i samochód, który wjechał w budynek – strażacki bilans tygodnia

Jak informuje mł. asp. Mirosław Gomółka z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ząbkowicach Śl., w ubiegłym tygodniu na terenie gminy Ziębice odnotowano trzy miejscowe zagrożenia.

W poniedziałkowe (23 lipca) popołudnie o godz. 17.45 strażacy zostali powiadomieni o niecodziennym zdarzeniu, do jakiego doszło w Parku Miejskim w Ziębicach: na środku stawu w pnącza roślin zaplątał gołąb. Ratownicy – zabezpieczeni w kombinezony neoprenowe i poruszający się na desce lodowej – dopłynęli do ptaka oraz uwolnili go.

Dzień później, o godz. 14.53, strażacy pomagali ratownikom medycznym w transporcie pacjenta z mieszkania mieszczącego się przy pl. Strażackim w Ziębicach do ambulansu.

W piątek, 27 lipca, tuż przed godz. 11.00 w Wadochowicach doszło do wypadku samochodu osobowego – samochód osobowy zjechał z drogi i uderzył w budynek mieszkalny. Pojazdem podróżowały dwie osoby, które opuściły samochód przed przybyciem służb ratunkowych. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia (odłączeniu akumulatora w pojeździe), wdrożeniu działań z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz ograniczeniu wycieku płynów eksploatacyjnych z uszkodzonego pojazdu.Galeria zdjęć
fot. OSP Henryków1
Dodaj komentarz

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
piotr obserator

niedlugo strazacy beda prowadzic nauke plywania dla ryb w oczku wodnym ziebic