Muzyczna uczta dla seniorów

Przy muzyce zespołu Tukany, śpiewie Anety Leńskiej i kapeli Batiary spotkali się seniorzy, emeryci i renciści z gminy Ziębice, którzy 19 listopada, w przeddzień Ogólnopolskiego Dnia Seniora, odpowiedzieli na zaproszenie Rady Miejskiej i przybyli do Ziębickiego Centrum Kultury.

Wszystkich gości powitała Małgorzata Majewska-Stolarek, przewodnicząca Rady Miejskiej w Ziębicach, która w imieniu Rady Miejskiej w Ziębicach złożyła seniorom życzenia, by jesień życia była najlepszym czasem do realizacji ich niespełnionych marzeń i zamierzeń oraz właściwego wykorzystania życiowej wiedzy. Cytując słowa Beniamina Franklina: „Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu…”, życzyła im także właśnie braku czasu.

Sobotnie spotkanie połączone było z premierą „Rocznika Ziębickiego 2015” – pierwszej w historii Ziębic publikacji, która zawiera kalendarium gminnych wydarzeń. O tym, jak doszło do jej wydania, opowiedział Jarosław Żurawski, dyrektor ziębickiego Muzeum, wydawcy Rocznika. Swoje wystąpienie zakończył, mówiąc: – Wbrew temu, co się powszechnie mówi, w Ziębicach naprawdę wiele się dzieje.

W dalszej części wieczoru reprezentująca przychodnię BBS z Ziębic Bożena Trzcielińska zaprosiła seniorów na darmowe badania cholesterolu, słuchu i wzroku, a Małgorzata Koprowska z klubu Rotary w Ziębicach opowiedziała o przeprowadzonej przez klub akcji, podczas której seniorom z terenu gminy rozdawane były odblaski.

W końcu przyszedł czas na to, na co wszyscy czekali, czyli występ legendarnego już ziębickiego zespołu Tukany. Z oryginalnego składu wystąpił Leszek Grewling i Julian Wezdecki, wspomagani przez Józefa Szymkowiaka. Zespół wykonał największe przeboje, a wśród nich nie mogło zabraknąć piosenki „Ziębice”, której refren: „Piękne są Ziębice w lecie, gdy słoneczko na nie świeci…” chętnie śpiewała publiczność.

Kolejną gwiazdą wieczoru była Aneta Leńska. Ta młoda ziębicka wokalistka i nauczycielka śpiewu, znana z telewizyjnego talent show „Bitwa na głosy”, przy akompaniamencie Tukanów zaśpiewała hity lat 60. i 70, a wśród nich: „O mnie się nie martw”, „Na deszczowe dni” i „Trzynastego”.

Po występie Anety obecna wśród publiczności Janina Lacel, do niedawna zastępca burmistrza, krótko opowiedziała o tym, jak odkrywał się talent Anety, gdy była uczennicą Szkoły Podstawowej nr 2 w Ziębicach, której Lacel była wieloletnim dyrektorem. Warto też dodać, że to Janina Lacel była pomysłodawcą spotkania dla seniorów, a na pomysł jego organizacji wpadła będąc jeszcze zastępcą burmistrza.

Po przerwie, podczas której można było skosztować pysznych ciast i wypić kawę, do wcześniej muzykujących instrumentalistów dołączył Mieczysław Gospodarczyk, by – już jako Batiary – wykonać znane piosenki lwowskie i biesiadne, m.in. „Hej sokoły” oraz „Gdyby miał gitarę”. Kapela została przyjęta z wielkim entuzjazmem, a publiczność bawiła się doskonale.

Sympatycznym akcentem na zakończenie dnia były upominki – kwiaty wykonane przez ziębicką rękodzielniczkę Jadwigę Wiewiórę oraz uczniów i pracowników Szkoły Podstawowej nr 4, które z rąk panów radnych Rady Miejskiej otrzymały wszystkie seniorki.

Spotkanie z wielką klasą poprowadził Szymon Mitak, były uczeń ziębickich szkół, obecnie student psychologii na Uniwersytecie Wrocławskim.

 

fot. Rada Miejska w Ziębicach

 

Dodaj komentarz