Dorośli zaśpiewali dzieciom piosenki Majki Jeżowskiej

„Cóż warte życie jest bez piosenki” to motto piątej edycji koncertu Dorośli dzieciom, który odbył się w niedzielne popołudnie w Ziębickim Centrum Kultury. Na scenie wystąpiło 14 wokalistów, a kilkoro z nich to debiutanci. Koncert poprzedziły dwumiesięczne próby, podczas których uczestnicy szlifowali umiejętności wokalne oraz uczyli się jak walczyć z tremą.

W tym roku artyści wykonali utwory z repertuaru Majki Jeżowskiej, która niedawno występowała na tej samej scenie (pisaliśmy o tym tutaj >>). Wokaliści zaśpiewali i solo, i w duetach – usłyszeliśmy więc m.in. mamę i córkę oraz dziadka i wnuczkę.

Repertuar Majki Jeżowskiej został tak wybrany, aby zebrani mogli usłyszeć jej znane i te mniej znane utwory. Było melancholijnie, energetycznie i bluesowo, a przede wszystkim panowała radosna, rodzinna atmosfera.

Utwory Majki Jeżowskiej zaprezentowali: Justyna Masłowska – „Tra-ta-ta-ta, tru-tu-tu szkoda dnia”, Paula i Marlena Garncarz – „A ja wolę swoją mamę”, Mariusz Szpilarewicz – „Blues bujany”, Barbara Rak – „Ufo bufo”, Milena i Andrzej Regner – „Duecik”, Mieczysław i Natalia Herbut – „Walczę dziś o Ciebie”, Ewa Masłowska – „Rytm i melodia”, Patrycja Grzelarczyk-Korchan – „Ciastka”, Justyna Jaszczyszyn – „Kołysanka dla mamy”; Ewa Moritz – „Kolorowe dzieci” oraz Katarzyna Kolega – „Pa aa aa”.

Na koniec wokaliści wspólnie wykonali piosenkę „Wszystkie dzieci nasze są”. Zgromadzeni na sali, dzieci i rodzice gromkimi brawami nagrodzili artystów za wspaniały występ, a Mirosław Masłowski, dyrektor Ziębickiego Centrum Kultury, złożył na ręce Katarzyny Kolegi, organizatorki koncertu, kwiaty i podziękowania.

 

fot. Dominika Samborska

 

Dodaj komentarz