Nowo wyremontowana ulica pogrążona w egipskich ciemnościach

Do Redakcji ziebice.info zgłosił się Czytelnik, który poinformował nas o tym, że od 4 lutego 2017 r. ul. Górna w Ziębicach nocą pogrążona jest w egipskich ciemnościach.

Dzieje się tak ponieważ przełamana wówczas została jedna z lamp, która upadając na ziemię uszkodziła dwie z nią sąsiadujące. Co więcej, przełamana lampa od kilku miesięcy leży na chodniku utrudniając przejście pieszym, a zwłaszcza niepełnosprawnym i osobom spacerującym z dziecięcymi wózkami. Dodatkowo, jej konstrukcja jest niezabezpieczona – w miejscu przełamania widoczne są przewody elektryczne, które mogą zagrażać życiu przechodniów. Mieszkańcy ulicy interweniowali w tej sprawie w Urzędzie Miejskim i od urzędników usłyszeli, że… naprawa lampy jest zbyt kosztowna.

Pod koniec 2016 r., tuż przed rozpoczęciem remontu ul. Górnej, wycięto również rosnące wzdłuż chodników klony – tak charakterystyczne dla tej części miasta. Do dziś nowe drzewa nie zostały nasadzone. Czyżby władze czekały na kolejne wybory samorządowe, aby przy okazji kampanii wyborczej posadzić drzewa w świetle fleszy?

 

fot. Czytelnik

 

4
Dodaj komentarz

2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Jola

ale jaja, to przecież skandal, że tyle miesięcy to leży

Dddd

Co za debilna odpowiedź urzędu. Przecież ta ulica była remontowana stosunkowo niedawno, więc chyba jeszcze jakaś gwarancja na roboty obowiązuje i wykonawca powinien naprawić lampę na własny koszt. Co za idioci w tym urzedzie siedzą.

Filip

Dddd – może trochę ostrożniej z tymi inwektywami. Lampa została uszkodzona w wyniku „zdarzenia drogowego”, więc nawet gdyby roboty objęte były jeszcze gwarancją, Wykonawca nie ma obowiązku wykonać naprawy. Swoją drogą, ktoś kto nie myśli, jak się nazywa?

arti

Czy jest znany winny tego zdarzenia?