Policjanci zatrzymali posiadacza narkotyków oraz złodzieja, a strażacy gasili pożar w pustostanie – policyjno-strażacki bilans tygodnia

Ziębiccy policjanci ubiegły tydzień rozpoczęli od zatrzymania (3 lipca) – w Ziębicach, przy ul. Stawowej – 26-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego, który miał przy sobie kilka porcji amfetaminy oraz kilka porcji marihuany. W wyniku dalszych czynności, sprawdzono także miejsce zamieszkania podejrzanego, okazało się, że łącznie mężczyzna posiadał 40 porcji amfetaminy i kilka porcji marihuany.

Natomiast następnego dnia (4 lipca) w Niedźwiedniku, o godz. 17.48 zapaliły się śmieci w pustostanie. Strażacy zabezpieczyli jego teren, sprawdzili, czy nikt w budynku nie przebywa oraz ugasili pożar. Tego samego dnia, przed godz. 21.00 w Lubnowie zabezpieczali także teren dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W środę, 5 lipca, w Ziębicach, przy ul. Przemysłowej, strażacy zabezpieczyli plamy oleju na jezdni. Podobna sytuacja wystąpiła dwa dni później, w piątek (7 lipca), przy ul. Otmuchowskiej. W obu przypadkach zdarzenia zgłoszono zarządcom dróg, którzy zlikwidowali zagrożenia.

Również 5 lipca w Ząbkowicach Śląskich Prokurator Rejonowy zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji wobec 17-letniego mieszkańca gminy Ziębice, który jest podejrzany o to, że 28 czerwca w Henrykowie znieważył słowami policjantów, a także próbował ich zmusić do zaniechania czynności oraz groził pozbawieniem życia.

W czwartek, 6 lipca, w Henrykowie, w godzinach porannych policjanci zatrzymali 39-letniego mieszkańca gminy Ziębice, który w Henrykowie skradł telefon o wartości 2 tys. na szkodę 52-letniej mieszkanki Henrykowa oraz na stacji PKP w Henrykowie skradł rower górski na szkodę 35-letniego mężczyzny. Po wykonaniu czynności, mężczyzna został zwolniony.

Następnego dnia strażacy usuwali z jezdni w Bożnowicach powalone drzewo.

W niedzielę, 9 lipca, ratownicy medyczni potrzebowali pomocy strażaków w przetransportowaniu do karetki mężczyzny o dużej wadze. Sytuacja miała miejsce w Ziębicach, przy ul. Przemysłowej, przed godz. 23.00.

 

 

 

Dodaj komentarz