Najmłodsi piłkarze na Orliku

W sobotę, 15 lipca, na boisku sportowym Orlik w Ziębicach odbył się turniej piłki nożnej dla dzieci. Do zawodów przystąpiło osiem drużyn, które rywalizowały ze sobą w trzech kategoriach wiekowych.

Wśród najmłodszych – rocznik 2010 – rywalizację sportową wygrał Orlik Ząbkowice Śl., który pokonał Akademię Piłkarską G.P. z Ziębic.

W kategorii Żaków wystąpiły cztery drużyny: Orlik Ząbkowice Śl. I, Orlik Ząbkowice Śl. II, Sparta Ziębice i Akademia Piłkarska G.P. Zawody rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. Pierwsze i drugie miejsce zdobyły drużyny Orlik Ząbkowice Śl., trzecie Sparta Ziębice, a czwarte Akademia Piłkarska G.P.

W kategorii Orlików piłkarze Sparty Ziębice pewnie pokonali Orlika Ząbkowice Śl. z wynikami: 4:1 i 3:0.

Zawody rozgrywane były w sportowej, przyjacielskie atmosferze. Puchary drużynom wręczył Andrzej Regner, dyrektor Gminnego Centrum Edukacji i Sportu w Ziębicach, które było organizatorem turnieju.