Wspólne świętowanie podczas parafialnego pikniku w Henrykowie

Wczoraj, 15 sierpnia, w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Henrykowie odbyły się coroczne uroczystości odpustowe. Po mszy św. o godz. 12.00, po raz pierwszy z inicjatywy proboszcza o.Wiesława Rymarczyka OCist., rozpoczął się festyn parafialny, który cieszył się nadspodziewanym zainteresowaniem parafian i mieszkańców gminy Ziębice.

Festyn zgromadził całe rodziny, był doskonałą okazją do integracji międzypokoleniowej, a także do wspólnego świętowania w gronie bliskich i znajomych. W organizację festynu włączyli się aktywnie mieszkańcy Henrykowa oraz pobliskich parafii, przygotowali m.in. pyszne posiłki: karkówkę, kiełbasę, 30 blaszek ciasta, bigos, pajdy chleba ze smalcem i ogórkiem oraz wiele innych specjałów kulinarnych.

15 sierpnia to także Święto Wojska Polskiego oraz 97. rocznica tzw. „Cudu nad Wisłą”. Nie mogło, zatem zabraknąć akcentów patriotycznych. Zadbał o nie o. Eugeniusz Marek Włodarczyk OCist., który zaprezentował krótki przegląd pieśni patriotycznych. Dla najmłodszych przygotowano liczne gry i zabawy, była także kurtyna wodna dla ochłody w to słoneczne, sierpniowe popołudnie. Festyn parafialny trwał do późnych godzin nocnych, a zadowoleni uczestnicy czekają już na kolejną edycję.

Organizatorzy dziękują mieszkańcom, parafianom, sołtysom Gminy Ziębice, strażakom z OSP Henryków oraz firmie BMK Europe SA za pomoc i wsparcie festynu.

Do zobaczenia 15 sierpnia 2018 r.!

Krzysztof Lisowski / red.

fot. Stowarzyszenie Przyjaciół Henrykowa

Dodaj komentarz