Komitety wyborcze z gminy Ziębice zarejestrowane. Wkrótce DEBATA PRZEDWYBORCZA ziebice.info!

Wczorajszy dzień był ostatnim, w którym można było zarejestrować komitet wyborczy w celu zgłaszania na burmistrzów i radnych w zbliżających się wyborach samorządowych zaplanowanych na 21 października 2018 r.

W gminie Ziębice zarejestrowało się ich sześć:

  • KWW Alternatywa dla Ziębic – pełnomocnik wyborczy Szymon Jakub Mitak
  • KWW Janiny Lacel – pełnomocnik wyborczy Agnieszka Alicja Rzepka
  • KWW „Mała Ojczyzna – Piękoś” – pełnomocnik wyborczy Dawid Piękoś
  • KWW Mariusza Szpilarewicza – pełnomocnik wyborczy Piotr Józef Kasperski
  • KWW Tomasza Bafia – pełnomocnik wyborczy Paweł Bafia
  • Komitet Wyborczy Wyborców Agnieszki Rubys-Gnat – pełnomocnik wyborczy Wojciech Stefan Gnat

Wiadomo już, że kandydatów na burmistrzów będzie na pewno trzech (Bafia, Lacel, Szpilarewicz). Zgłoszenia czwartego nie wyklucza także KWW Alternatywa dla Ziębic. Mówi się także o kompletowaniu kandydatów – w tym być może również na burmistrza – przez komitet Prawa i Sprawiedliwości.

Wśród pozostałych potencjalnych kandydatów wymienia się Jacka Szpunta, byłego prezesa Zakładu Usług Komunalnych, oraz Alicję Birę, która – jeśli wybory wygra jej obecny zastępca Tomasz Bafia – prawdopodobnie ma go zastępować. Nieoficjalnie pada także nazwisko potencjalnej zastępczyni Mariusza Szpilarewicza, a na to stanowisko typowana jest Agata Sobków, radna w obecnej kadencji Rady Miejskiej.

Każdy komitet może zgłosić jednego kandydata na burmistrza i po jednym kandydacie na radnego w każdym okręgu wyborczym (w gminie Ziębice jest ich 15). Oficjalną listę wszystkich kandydatów na radnych poznamy po 17 września, a kandydatów na burmistrza – po 26 września.

A tymczasem portal ziebice.info już dziś zaprasza na debatę przedwyborczą, która odbędzie się w piątek, 19 października, o godz. 17.00 na Stadionie Miejskim w Ziębicach (ul. Sportowa). W tym dniu spotkają się wszyscy kandydaci, którzy wyrażą chęć uczestnictwa w tym wydarzeniu. Tego dnia możliwość spotkani się ze swoimi wyborcami i zaprezentowania im swojego programu wyborczego będzie miał także każdy komitet wyborczy zgłoszony w gminie Ziębice. Zasady debaty zostaną odpowiednio wcześniej podane do publicznej wiadomości, a spotkanie będzie prowadzić niezależny moderator.wyborca

A z kto Pani udzielił informacji o potencjalnych zastępcach skąd pani to wie. Czy aby nie uprawia pani niepotrzebnych insynuacji . Proszę aby nie wróżyła pani z fusów………. Bo mówią też że pani redaktor będzie zastępcą burmistrza

Ala

Szpilarewicz nic nie mówił o ewentualnym zastępcy. Rozmawiałam z nim i wiem! Powiedział, że swojego zastępcę wybierze w poniedziałek po wyborach, a może w ogóle takowego nie będzie! Co to za gazeta, co to za portal informacyjny, kiedy pełnomocnik wyborczy – pisze takie teksty. Pani Agnieszko jest Pani nierzetelna, wciska Pani ludziom kit. Bardzo nieładnie z Pani strony. Pcha się Pani na stołek wiceburmistrza. Co Pani Lacel nie ma takiego kandydata na to stanowisko?! Oczywiście, że ma – Panią. Tylko głośno Pani tego nie napisze!!! Wstyd i zero dziennikarskiej odpowiedzialności. Portal zszedł na psy!!!!

Grzechu

A ja rozmawiałem z Agnieszką – nic nie wie na ten temat, by miała być wiceburmistrzem.

Edward

A mi się podoba ten portal bo jest gdzie pisac Komentarze’…

Wyborca

No ten artykuł to pokazuje jaki z Pani autorki dziennikarz – rozumiem że prowadzi Pani kampanię wyborczą Pani Lacel ale są jakieś granice.

wyborca

Jeśli okaże się że to pani nietrafione typowanie czy będzie panią stać na przeproszenie wyborców za wprowadzanie ich w błąd oraz komitetów za pisanie nieprawdziwych niepopartych konkretną wiedzą informacji

Ola

Agnieszka, nawet nie miałaś odwagi się pod tym artykułem podpisać? Żenada. Jak to wygląda, że ziebice.info które prowadzi pani Rzepka organizuje debatę w której wystąpi kandydatka którego komitetu pełnomocnikiem jest pani Rzepka. Założę się że żaden z konkurencyjnych komitetów nie weźmie w tym udziału

Bartek

Oj, wzrok zawodzi… Toć stoi jak byk: arzepka – tuż pod tytułem.

Zainteresowany

Na Stadionie Miejskim? A to już w ZCK nie można było?

Marian

Na stadionie nawet lepiej

Rzetelny redaktor

Tak łączmy sport z polityką, bo to zawsze dobrze wychodzi…

Jacek

Prawodpodobnie Agnieszka Rzepka będzie wiceburmistrzem Lacel skoro tak prowadzi kampanię bzdur

Adrian

To byłaby super wiadomosc, gdyby Pani Rzepka byla zastępca, bo to madra, mloda, kreatywna osoba z mnostwem ciekawych pomyslow, ale z tego co wiem, wcale sie na ten stolek nie wybiera. A szkoda, wielka szkoda!!!! Pani Rzepka na burmistrza!!!!!!

Janina L.

Hahahaha widać ktoś ma dzisiaj dobry humor. Czyżby sama pani Agnieszka, przepraszam Adrian …

Emilia

Oczywiście, że to bzdury i próba zdyskredytowania dwóch pozostałych kandydatów. Teraz już wszystko jasne kto prowadzi negatywną kampanię w Ziębicach

Ania

Znaczy co?
Który kandydat jest tu dyskredytowany? Kto prowadzi negatywną kampanię?

Ola

Jeśli Szpilarewicz i Bafia się zjednoczą, to Lacelowa nie ma żadnych szans i zniknie w końcu ze sceny politycznej. A na to naprawdę jest czas. Panowie dogadajcie się!

Kinga

Ja też słyszałam, że Szpilarewicz powiedział, że nie będzie chciał wiceburmistrza, bo woli mieć silny zespoł do środków unijnych, a lepiej pieniędze oszczędzić na fachowców

Kamil

Tylko nienie szpunt!!!! Juz w zuku pokazał, ze tylko zamet potrafi robic. Naobiecywal, co to z zuku nie zrobi, jaka to miala byc wielka, dobrze proserujaca i firma!!! A jakie sa efekty, kazdy widzi…

Rysiek

Ech… Szpilarewicz dobry kandydat, ale p. Agata na z-ce… stracił mój głos. To jedyny nauczyciel, którego szanuje w samorzadzie. Od czasów ” po Nowaku” nauczyciele z ZSP rujnowali konsekwentnie nasze miasto dla swoich interesów.Pan W. , Pan C. , Pani S. – prywata ponad wszystko.

Ina

Przecież to czysta prowokacja Pani Rzepki takie wypisywanie kto będzie zastępca. Dlaczego nie napisała że sama będzie vice jak wygra p. Lacel?

Ania

Myślę że warto zapytać się samego kandydata czy ta informacja jest prawdziwa. Myślę że to element kampanii p. Lacel.

Łubudubu

Lepiej dla niego żeby zaprzeczył bo ta Pani nie wpływa korzystnie na jego wizerunek.

Maciej

Niekorzystne dla wizerunku to są: kampania oszczerstw + wypisywanie bzdur. Polska polityka centralna to bagno zmieszane z błotem. Ale widać, że szambo dotarło także na szczebel samorządowy. To skandal żeby prowadzić taką kampanię. A po wyborach jak wygra oponent to co, przyjdą i będą chciały współpracować… żal jak się na to patrzy.

Ania

Jestem ziębiczanką, ale cieszę się, że nie mieszkam tu na stałe, bo gdy widzę nienawiść i żółć wylewającą się z wszelkich komentarzy – czy to na doba.pl czy na ziębice.info – w materiałach dotyczących naszego miasta oraz inicjatyw, jakie podejmują i/lub chcą podejmować jego mieszkańcy, włos mi się jeży na głowie. Cóż takiego jest w tym artykule??? Czy kogokolwiek autorka obraża? To właśnie wy swoimi niewybrednymi komentarzami robicie negatywną kampanię i już na wstępie próbujecie skłócić społeczność i kandydatów. Ktokolwiek w Ziębicach chce cokolwiek zrobić, od razu spotyka go fala hejtu i nienawiści. Z taką społecznością nikt niczego nie osiągnie. Będziecie tkwić w tym swoim grajdole do końca świata i jeden dzień dłużej. Ogarnijcie się, ludzie.

Irena

Kto kogo obraził? Pisanie nieprawdy i snucie domysłów to dopiero jest kiepska inicjatywa. Czemu nie ma słowa o zastępcy pani Lacel. To po prostu jest sprzedajny portal internetowy… pani redaktor sprzedała się za stołek. I taka jest prawda.

Ania

Obrażania nie ma. I tyle w temacie.

szpilka

Sztab Szpili w stanie gotowości. Teraz kandydaci będą się niszczyć, a po wyborach rączki podawać

Ania

… sztab pani Lacel przygotowany do wojny jak sztab ulubionego azjatyckiego lidera. Chodzi o zwykłą przyzwoitość.

Kazik

No właśnie!!! Święta prawda o społeczności ziębickiej! I jeszcze pytanie do tej społeczności: dlaczego tutaj wszyscy tak chętnie się wypowiadacie, a pod tym samym artykułem udostępnionym na oficjalnej stronie fb ziebice.info komentarzy brak? Tacy mocni w gębie jesteście jak się wypowiadacie anonimowo? Może się ujawnijcie z imienia i nazwiska i wtedy powiecie prosto w oczy, co myślicie, szuje szemrane!!!!

Janina L.

Pani Agnieszko i co? Nie głupio trochę było wypisywać te bzdury o Zastępcy? Powinna Pani teraz przeprosić.

vis

Szanowni dyskutanci – wyluzujcie 🙂
Bez względu na to, co teraz będziecie tutaj pisać i jak się emocjonować, kto będzie zastępcą a kto sekretarzem, jest już po sprawie. Liczy się przede wszystkim stanowisko burmistrza a nie jego pracowników, których zawsze może swobodnie dobierać i wymieniać.
Ziębice to małe miasto i wszyscy się znają, a to oznacza że wszyscy znają wszystkich potencjalnych kandydatów. Każdy ma już teraz swoje zdanie i pytanie tylko kto pójdzie głosować. Nie jestem przeciwnikiem debaty ale nie mam zamiaru się na nią wybierać. Nie dlatego że obce są mi sprawy Ziębice ale dlatego że jest to festiwal pustych obietnic

Janek

No to pani Agato cztery lata pani dla nich walczyła jak lew a oni się Pani wyparli w godzinę.

dante

Gdzie programy wyborcze? Czy któryś z kandydatów, zaproponuje strefę ekonomiczną dla Ziębic? Wszystkie mieściny dookoła, jakoś się rozwijają, a Ziębice stoją w miejscu. Może plany turystyczne? Taki Złoty Stok – w ciągu dekady z miasteczka w środku d, zamieniło się w turystyczną przystań, kopalnia bardziej oblegana niż ta w Wieliczce. Czekam na pomysły bo inaczej karta wyborcza do śmietnika. Nie będzie wybierania najlepszego kandydata z najbardziej żałosnych, bo to mija się z celem.

Wyborca

Dlaczego nic nie ma o zastępcy Lacelowej czyżby autorka artykułu Rzepka była jej wybranka

Marcin

Moim zdaniem kandydat na burmistrza, który jednocześnie będzie kandydował do rady powiatu ząbkowickiego powinien być z miejsca zdyskwalifikowany przez wyborców. Takiemu kandydatowi zależy nie na dobru gminy Ziębice, ale żeby się gdzieś załapać do samorządu, obojętnie jakiego za spore pieniążki. Czas pokaże jak postąpią nasi trzej główni kandydaci………

Janusz

Tak w kwestii prawa, to nowelizacja kodeksu wyborczego zabrania jednoczesnego ubiegania się o urząd wójta/burmistrza/prezydenta miasta i jednocześnie kandydowanie do rady powiatu … Wystarczy trochę poczytać, zanim rzuci się w kogoś „kamieniem”.

Ada

Ludzie!!! Skad w was tyle nienawisci i jadu????? Czyzby walka o stolki byla warta wylewania tych wszystkich pomyj!!! Ogarnijcie sie, bo z takim nastawieniem to w tych Ziebicach nigdy nic nie bedzie!!!

Aga

Prawdopodobnie….nieoficjalnie….mówi się o…. – czy to są zwroty stwierdzające, że coś będzie na pewno? coś albo ktoś? wy się lepiej cofnijcie do szkoły podstawowej. Proponuję iść na korepetycje z języka polskiego do Pani Agaty. A Pani Agnieszka nigdy nie napisałaby czegoś co nie jest prawdą i nie jest pewne.

Poza tym…ktoś z komentujących miał rację – to miasto…raczej ludzie, którzy je budują schodzą na psy…jedna wielka nienawiść, zazdrość, fałsz za fałszem… współczuję tym, którzy tu mieszkają.

vis

Zwroty są – jak widać – przypuszczające. I jak się okazało nie potwierdzone. Nie jest to może idealne dziennikarstwo ale dzięki temu mamy tak ożywioną dyskusję i sprowokowanie jednego z kandydatów do oficjalnego oświadczenia. Moim zdaniem – opłacało się.
A co do miasta i charakteru ludzi. Czy rzeczywiście schodzą na psy? W małym mieście, duże problemy są po prostu lepiej widoczne. A ludzie są tacy jak wszędzie.

Wyborcy

Vis – napisałeś że nie jest to może idealne dziennikarstwo A moim zdaniem jest to celowe wprowadzanie ludzi w błąd i wykorzystywanie portalu dla niezbyt uczciwej kampanii wyborczej. Idąc Twoim tokiem rozumowania używając zwrotu prawdopodobnie można napisać wszystko.

wyborca

Tak niby jest ale pokazuje to słabość komitetu Pana Szpilarewicza oraz to co myślą o swej radnej pokazując jej miejsce w szeregu . Bo gdyby traktowali Panią Agatę poważnie nie publikowali by raczej sprostowań bo przecież dobrym się chwali a nie wypiera się . Takie zagrania odsłonią bardzo szybko za kim stoi Pan Szpilarewicz jeszcze parę dobrych podsyceń pani redaktor i wszystko będzie jasne że to następna próba przejęcia władzy przez starych dobrze znanych Włodarzy gminy ziębice.

Redaktor naczelny prawdy

Ta sama kampania co 4 lata temu. Pana Andrzeja też zniszczono w ten sposób. Próbuje się straszyć, że starzy burmistrzowie dojdą do władzy. Pani Lacel od lat w gminie, albo jako radna albo jako kandydatka na burmistrza. I wiecie co, niech wygra Szpilarewicz. Wygra i co … nie będzie starej ekipy i wtedy ciekawe, czy wszyscy którzy o tym gadają będą przepraszać … pewnie nie. Chora kampania w chorym od zawiści mieście!

Wiesław

Pokerowe rozegranie tematu przez pana Szpilarewicza. Dzisiaj na mieście ludzie o tym mówili i bardzo się to spodobało. Brawo. A panie z ziebice.info tylko pokazaly o co chodzi. Będzie debata prowadzona przez ziebice.info, którego redaktor naczelna jest pełnomocnikiem komitetu L.