Nowy dyrektor Szkoły Podstawowej w Henrykowie?

Bogusława Kołsut, nauczycielka wychowania fizycznego z 24-letnim stażem, prawdopodobnie zostanie nowym dyrektorem Szkoły Podstawowej im. gen. Władysława Sikorskiego w Henrykowie.

4 lipca odbył się konkurs na szefa tej placówki, jednak zakończył się on bez rozstrzygnięcia. Oprócz Bogusławy Kołsut o objęcie funkcji dyrektora ubiegała się obecna dyrektor Elżbieta Płonka-Cichowska oraz Mariusz Szczepanowski – wicedyrektor ziębickiej „Dwójki”, a wcześniej dyrektor Gimnazjum w Ziębicach.

W konsekwencji niewyłonienia kandydata w trybie konkursowym, burmistrz przedstawiła Kuratorium Oświaty we Wrocławiu kandydaturę Bogusławy Kołsut. 27 sierpnia Rada Pedagogiczna henrykowskiej podstawówki pozytywnie ją zaopiniowała.

Obecnie Gmina Ziębice oczekuje na akceptację przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty kandydata na stanowisko dyrektora, w celu zawarcia stosownego porozumienia – informuje ziebice.info Alicja Bira, burmistrz Ziębic.


nauczyciel

Czyli z trójki kandydatów, którzy przystąpili do konkursu Pani Burmistrz wybrała na 5 lat osobę, która nie ma żadnego doświadczenia w pracy na stanowisku kierowniczym. Jestem ciekawy jakimi kryteriami kierowała się Pani Burmistrz przy obsadzaniu tak ważnego stanowiska?? Tym kryterium nie mogły być z całą pewnością osiągnięcia dydaktyczne, bo po prostu Pani Kołsut jako nauczycielka w-f nie osiągnęła przed ponad 20 lat w henrykowskiej szkole żadnych znaczących sukcesów sportowych w pracy z młodzieżą, o czym można przeczytać na stronie Igrzysk Sportowych Seniorów. Czas pokaże, czy wybór był właściwy??? A co na to mieszkańcy Henrykowa i okolic??? Przecież mają na pewno swoją opinię na temat tej Pani!!! Ciekawe jak zareagują absolwenci tej szkoły i byli pracownicy?? Czy nie byłoby sprawiedliwiej w przypadku nierozstrzygniętego konkursu powołać wicedyrektora na 10 miesięcy, a później ogłosić konkurs??? Niezależna Komisja wybrałaby moim zdaniem najlepszego kandydata. Najbliższy czas pokaże, czy namaszczenie przez Panią Alicję Bira Pani Kołsut na dyrektora było decyzją pozytywną dla uczniów tej jakże bogatej w tradycję i sukcesy szkoły???

obywatel

Pan się tak nie denerwuje panie Andrzeju.

Zatroskany rodzic

Myślę, że pod ksywką „nauczyciel” raczej kryje się pan Władek a nie pan Andrzej bo przecież on jest byłym pracownikiem i seniorem. Pozdrawiam pana Władka. Jak łatwo go rozgryźć.

obywatel2

Pan Andrzej same kłamstwa wypisuje …

Hahaha

A co byli pracownicy i absolwenci maja do powolania dyrektora? Oj, czyzby jakis wice sie zdenerwowal???

Absolwent

Proszę nie wypowiadać się w imieniu absolwentów szkoły w Henrykowie. My kibicujemy Pani Bogusi! ??

obywatel3

Panie Andrzeju po co sie ukrywac pod pseudonimem skoro każdy i tak wie?

Była absolwentka

Jako była absolwentka uważam ze wybór jak najbardziej dobry. Przez wiele lat Pani Bogusia był wychowawczynią klasy i dawała sobie świetnie radę, wiec nie mam żadnych zastrzeżeń i uważam ze na tym stanowisku poradzi sobie równiez dobrze! Powodzenia!

Zatroskany rodzic

Doświadczenie =rutyna=układy rodzinne i towarzyskie=złe wykorzystywanie części subwencji oświatowej ( patrz nagrody i inne uznaniowe ). Najwyższy czas na zmiany, bo ciągłe namaszczenia następców przez poprzedników nie służą dobrze rozwojowi placówki i właściwemu wykorzystaniu potencjału pracowników.

Rodzic 123

Mam nadzieję, że autor jadowitego postu na temat Pani Kołsut nie uczy moje dziecko. Dno, a nie nauczyciel. Manipulant, pfuuuuuu.

NAUCZYCIEL

Witam serdecznie wszystkich obecnych!!!
Za nami konkurs na dyrektora szkoły w Henrykowie, cieszę się ogromnie, że właśnie ten konkurs wygrała Pani Kołsut. Osoba moralna, zaradna, z ogromnym zapałem do pracy. Wiem, że boli, oj boli, bo stary układ powoli mdleje i umiera….. Możecie Państwo wypisywać co chcecie, wylewać swoje żale…. rozumiemy, ale Szkoła to nie burdel. Szkoła to miejsce, gdzie trzeba nieustannie dbać o rozwój młodzieży, o wyniki w nauczaniu, a nie o układy…. Serdecznie pozdrawiam!

Ziębice

Zaraz zobaczymy, jak niektórzy będą startować na radnych gminy lub pchać się do Powiatu. Tu nie chodzi o młodzież i Szkołę, chodzi o stołek, dobry stołek, układ. Już wystarczy Waszych rządów!!!!!

obywatel2

Każdy z tych osób zaczynając nie miał pozycji kierowniczej, dajmy się wykazać energicznej osobie i wtedy komentujmy. Ale nie bo lepiej zostać na wygodnej pozycji bez wymagania od siebie zbyt wiele, a Pani Kołsut będzie wymagającym, sprawiedliwym Dyrektorem i tu jest ten ból.

zadowolony rodzic

Lepszej zmiany nie mogło być! Niestety bogatą tradycję, dobre wyniki i sukcesy szkoły już dawno zniknęły. Dlaczego? Bo od dawna nikt nie patrzy na dobro dzieci, niestety.

obywatel3

A skąd taka napastliwość na Panią Bogusię? Dajmy szansę nauczycielowi z grona henrykowskiego ciała pedagogicznego. A który z dwóch pozostałych kandydatów jest lepszy i dlaczego? Obecny dyrektor czy wicedyrektor SP2?

Ziębiczanin

Jakimi osiągnięciami może pochwalić się Pan Andrzej? Germanista po ochronie środowiska został wepchnięty przez Władka i Antka na stanowisko Dyrektora Oświaty Gminnej. Jakimi kryteriami wtedy koledzy się kierowali??? No ale jest już na stanowisku kilka dobrych lat. I jakie ma osiągnięcia wszyscy widzą: wspaniały stadion sportowy na Sportowej, wspaniały basen na Wrocławskiej, zadbana sala gimnastyczna przy Wojska Polskiego z walącym się sufitem, super kort tenisowy w parku i bardzo bezpieczne asfaltowe boisko przy SP4. Ale z pewnością znajdzie się kilka rzeczy pozytywnych pod którymi z premedytacją i uśmiechem pokerzysty podpisze się aby zdobyć głosy wyborców w najbliższych wyborach.

obywatel4

skończą się w końcu układy, a Ci co nic nie robili może zaczną coś działać, bo Pani Kołsut ciągle podnosi swoje kwalifikacje. Jest dużo ambitnych ludzi, takich jak Pani Kołsut i na takich ludzi należy w tych czasach stawiać! Dajmy szansę, poczekajmy 5 lat, a nie krytykujmy. Stawiajmy na ludzi kreatywnych, chcących coś zmienić, a nie na wygodnictwo i dobre, ciepłe posadki.

blank

Nareszcie ktoś napisał prawdę.

hahahahaha

Pan Andrzej pyta się co na to mieszkańcy Henrykowa i okolic???
Czy zdanie mieszkańców jest brane pod uwagę kiedy kolega Pana Andrzeja, wielki Don Juan Ziębic i Kudowy chce zostać dyrektorem? Albo kolega- sąsiad przez ulicę został vice dyrektorem w Henrykowie po wcześniejszym wyrzuceniu go z ZSP z powodów jemu wiadomych? Czy Pan Andrzej przejmuje się zdaniem mieszkańców Ziębic, kiedy jeden z jego kolegów i podwładny jeździ pijany po mieście do pracy aby uczyć dzieci?
Hipokryzja!!!!

Iwona

Tym.bardziej ze.potrafi.być Bardzo chamska

Ziębice

Do Iwonki
proszę nie podszywać się pod kobietę i nie siać zamętu.

Leon

Zgadza się. Chamska z wystającą słomą z butów.
Ani doświadczenia na stanowisku ani podejścia do uczniów ani sukcesów zawodowych.
Żadnych merytorycznych, konkretnych argumentów za ta kandydatka.
Ale czego się spodziewać po wsi zabitej dechami….

Obywatel

Chamska? Nie mylcie chamstwa ze szczerością. Kobieta wie czego chce i nie dopisujcie do niej czegoś czego nie ma.

Absolwentka

Chamski to jest Pan, panie Leonie pisząc takie nieprawdziwe komentarze o Pani Bogusi.

Absolwentka

I raczej nie Panie Leonie, a Panie Andrzeju

ggg

Po pierwsze to nie jesteś Leon tylko tchórz który WYPISUJE anonimowo takie prostackie teksty. Powiedz to komuś w twarz bohaterze.

też nauczyciel

co to za bzdury że ma zaakceptować kuratorium to była ustawka w czerwcu , po co wyrzucili Dyrektora oświaty z komisji ,bo mieli za mało swoich przedstawicieli, pani z urzędu nie ma zielonego pojęcia o oświacie ale za to lojalna koleżanka i po wszystkim, pan Andrzej nie ma co się denerwować ,czas pokarze to tak władza eksperymentuje na dzieciach a co z dobrem dziecka które tak czesto jest jest waszym sloganem – wstyd!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ewelina

Nauczyciel z Pana/Pani taki, ze nawet nie wie jak poprawnie napisać pokaże! Wstyd

Ziębice1

Bo to ten nauczyciel, który w ubiegłym roku matury nie zdał z angielskiego, ale szykuje się na radnego w tym roku i burmistrza w przyszłości. Masakra!!!!

nauczyciel

A czyż ten sam Dyrektor oświaty nie jest nadal etatowym pracownikiem szkoły w Henrykowie???? Z tego co się orientuję w skład komisji powinno wchodzić dwóch przedstawicieli rady pedagogicznej a nie trzech. Pomijam fakt, że odkąd jest dyrektorem oświaty nadal ma zagwarantowany etat w szkole. To dlatego tak Pana boli Panie Andrzeju, że układ zaczął się rozpadać i trzeba będzie wziąć się do pracy?

mieszkanka miasta

[komentarz usunięty przez moderatora]

Ania

Kolejna nie do końca przemyślana decyzja pani Burmistrz. A gdzie była komisja konkursowa? Wstyd i żenada!!!

Ania2

A jak Pani myśli, gdzie była komisja? No, gdzie? Wyobraź sobie Pani, że komisja pracowała kilka godzin i każdy kandydat otrzymał punkty….. Wstyd i żenada, że Pani takie bzdury wypisuje!!!!

rodzic

I bardzo dobrze, potrzeba świeżego powiewu,a nie znowu osoby, które już powoli się wypaliły i nie mają pomysłu na siebie, na szkołę, itp. Potrzeba osoby z charyzmą, energią, a nie kogoś dla kogo „dyrektorowanie” to zawód, a nie powołanie i chęć pozytywnych zmian. Myślę, że to jedna z lepszych decyzji Pani Burmistrz. Dlaczego dyr. szkół w naszej gminie muszą być przez 25 lat te same osoby, na które już chyba powoli opada kurz znudzenia? Dajmy szansę komuś nowemu, a zarazem komuś kto jest długoletnim nauczycielem. Uważam, zresztą nie tylko ja, jest to opinia wielu ludzi z lokalnego środowiska zarówno ziębickiego jaki i henrykowskiego, że Pani Kołsut doskonale poprowadzi szkołę. Na koniec dodam tylko, że bardzo się zdziwię, jeżeli Kuratorium nie zaakceptuje tej decyzji, będzie to co najmniej budziło pewne podejrzenia, skoro taka była decyzja Pani Burmistrz oraz pozytywna opinia Rady Pedagogicznej, a sama Pani Kołsut ma nieposzlakowaną opinię.

:-)

Zgadzam się! Ta Pani jak nikt da radę!

rodzic

Wielka szkoda ze rok temu nie udało się w SP4……

Rodzic 1

Tak się zastanawiam jak na swoim poletku nie ma sukcesów, to jak wróży to placówce?
A i Pani Burmistrz też na dzień przed wyborami mogła się powstrzymać przed taką decyzją.
Rekomendacja Rady Pedagogicznej…… hmmm nie wiem ilu jest i jak głosowali, ale potrafię sobie wyobrazić takie warianty:14za13przeciw….1 za4 wstrzymało się….

Kama

A na jakim paletku mają inni kandydaci sukcesy? Może lepiej przemilczmy….. wstyd. Pani Kołsut jest wspaniałym pedagogiem i takim będzie Dyrektorem.
Wyobraźnia czasem zawodzi Pani/Panie Rodzic 1……… Proszę wyobrazić coś zupełnie innego….. Powodzenia!

NAUCZYCIEL

Witam serdecznie wszystkich obecnych!!!
Za nami konkurs na dyrektora szkoły w Henrykowie, cieszę się ogromnie, że właśnie ten konkurs wygrała Pani Kołsut. Osoba moralna, zaradna, z ogromnym zapałem do pracy. Wiem, że boli, oj boli, bo stary układ powoli mdleje i umiera….. Możecie Państwo wypisywać co chcecie, wylewać swoje żale…. rozumiemy, ale Szkoła to nie burdel. Szkoła to miejsce, gdzie trzeba nieustannie dbać o rozwój młodzieży, o wyniki w nauczaniu, a nie o układy…. Serdecznie pozdrawiam.

Absolwentka

Według mnie to właściwa osoba na to miejsce! Dobra energia, chęć do pracy i rozwoju, do nowości, zawsze bardzo duże zaangażowanie w różne projekty z młodzieżą. I przede wszystkim serce do młodych ludzi… Jako absolwentka szkoły i wieloletnia wychowanka pani Bogusi mogłam to właśnie obserwować, a po latach wspominam dalej z wielkim uśmiechem na ustach. Życzę powodzenia w nowej roli! Proszę robić swoje, dla dobra tej szkoły! Kamila

Rodzic

Uważam, że Pani Bogusia świetnie sprawdzi się w nowej roli. Ma bogate doświadczenie, nie pracuje tylko w szkole w Henrykowie, wie jak obchodzić się z trudną młodzieżą, nie boi się nowych wyzwań, potrafi rozwiązać każdy problem. Jest profesjonalna pod każdym względem, ambitna i ma milion ciekawych pomysłów. Ma niesamowity respekt wśród uczniów. Nie ma dla niej rzeczy niemożliwych. Chętnie podejmuje nowe działania,czasami może ktoś nie dawał jej możliwości żeby jakiś projekt mógł się odbyć? Najważniejsze jest dla niej bezpieczeństwo, zaangażowanie. W końcu skończą się układy, ciągłe nieobecności niektórych przedmiotowców(na czym tracą najbardziej dzieci). Pani Bogusia będzie każdego traktować sprawiedliwie. Czas skończyć „równy” i „równiejszy: Jest to kobieta o wielkim sercu, ale też będzie wymagać od siebie i innych. Widzimy potencjał w szkole w Henrykowie! Liczymy na dobrą zmianę!

Magda

Gratuluję pani Bogusiu?jest pani super człowiekiem i jak nie pani to nie wiem kto mógł by zostać dyrektorem. A te komentarze obrażające panią są pisane przez ludzi przegranych i słabych nie umiejących się pogodzić z porażką.

Zdumiona

Nie rozumiem problemu. Pani Kołsut przeszła procedury konkursowe. Została wytypowana przez Burmistrza na dyrektora. Poparła ją tamtejsza Rada Pedagogiczna która ma chyba najlepszy obraz jej pracy, osiągnięć i potrzeb tej szkoły. Nad czym tu dyskutować? Jeżeli kryterium naczelnym ma byc doświadczenie to po co robić konkursy? Niech dyrektorzy będą dożywotnio!!!!
Skąd ta złośliwość i nienawiść?

Rodzic 1

Ale czy to nie jest tak, że skoro Burmistrz typuje, wybiera, wskazuje to znaczy, że komisja konkursowa nie wskazała zwycięzcy? Kandydaci byli tak kiepscy?
Stąd wskazanie przez burmistrza?
I dalej podtrzymuje swój domysł z rekomendacją rady może być tak samo jak z wyborami…. Mniejszość wybrała dla większości, bo ta się np wstrzymała…. Stąd ich przegrana…

NAUCZYCIEL

Myślę, że Pan bardzo się boi…. Myślę, że Pan zdaje sobie sprawę….. Ogromnie cieszę się, że Panie Kołsut będzie Dyrektorem. Lata siedzenia na stołku spowodowały, iż nie jest Pan już dawno sprawiedliwy, obiektywny i ma Pan uczniów w nosie. Tkwi Pan po uszy w układach, podłych rozgrywkach, oczernianiu innych. Dba Pan tylko o własny wizerunek, ale nic to Panu nie da. Pańskie popisy nie przyniosą oczekiwanych rezultatów. Rozumiem, praca Pana przeraża…. prawdziwa praca…. nie stołek, a tego życzę….powrotu do tablicy.

Uczestnik komisji konkursowej

Dzień dobry wszystkim,
Pragnąc rozwiać wątpliwości i błędne spekulacje wyjaśniam:
Dwóch kandydatów na stanowisko Dyrektora Szkoły Podstawowej w Henrykowie (w tym Pani Bogusława Kołsut) otrzymało od komisji konkursowej składającej się z 12 osób taką samą ilość głosów 6/6 w związku z powyższym nie mógł zostać wyłoniony kandydat w wyniku konkursu. Stąd też powołanie na stanowisko dyrektora dokonane zostało przez Burmistrza Ziębic, po zasięgnięciu opinii rady pedagogicznej. I tyle w temacie. A swoją drogą najwyższy czas na właściwą osobę na tym stanowisku.

Patrycja

Pani Bogusława Kołsut… pani Bogusia! Uśmiechnięta, roześmiana wręcz ciepła osoba, potrafiąca rozmawiać z uczniem na każdy temat. Osoba do której zawsze można zgłosić się nawet z największym problemem i która zawsze pomoże ten problem rozwiązać. Jako jedna z niewielu w tej szkole, była, jest i będzie zawsze darzona szacunkiem nawet największych chuliganów tej szkoły. Osoba, która jak nikt inny jest stworzona na to właśnie stanowisko, ponieważ jest otwarta na uczniów a która nie da sobie wejść na głowę. Takie jest moje zdanie na temat Pani Bogusi. Absolwentki i mieszkanki Henrykowa zarazem. NIGDY nie słyszałam, aby pod adresem tej dobrej osoby były kierowane jakiekolwiek negatywne słowa. Ani za czasów szkoły mojej starszej siostry, ani za moich czasów, ani za czasów młodszej, choć ta ostatnia musiała już zostać przeniesiona z tej szkoły, jak zresztą kilku innych jej rówieśników ze względu właśnie na to, co działo się w tej szkole do niedawna. Na palcach jednej ręki mogę policzyć nauczycieli, którzy są tam naprawdę z powołania a nie z miną i fochami jakby pracowali tam za karę. W przyszłości chciałabym zostać nauczycielką i to właśnie taką, jaką jest właśnie nasza WSPANIAŁA I KOCHANA PANI BOGUSIA, która cieszy się tak ogromnym szacunkiem wśród uczniów. Nie robi sobie prawie rocznych urlopów, chętnie organizuje i wyjeżdża z młodzieżą na wycieczki czy choćby jednodniowe wyjazdy, albo nie chodzi z wiecznie obrażoną miną. Niejeden nauczyciel mógłby się na niej wzorować. Nie rozumiem tej fali hejtu. Albo i rozumiem? Osoba której nie podoba się fakt objęcia przez Panią Bogusię tego stanowiska, najwyraźniej dużo traci? 😉 to chyba tutaj jest pies pogrzebany. Dlaczego każdy ukrywa się pod pseudonimem? Wypowiedzcie się wszyscy hejtujący np. pod tym postem na Facebooku. Przecież mamy wolność słowa 😉

ooo

Don Juan z Ziębic i Kudowy dobre. Tego Pana czas już dawno minął. Niestety biedak nie może się z tym pogodzić. Dlatego szuka, szuka, szuka. Tylko sam się już w tym szukaniu zatracił i nie wie czego poszukuje.

Marcin

[komentarz usunięty przez moderatora]

Haaaa

Chciał łowić w nowym jeziorze świeże rybki na swoją chętną wędkę:-)

jurek

jechać z tą Spartą 🙂

Rodzic

Nie rozumiem po co tyle emocji? Odbył się pewien proces, wyłoniono zwycięzcę kandydat okazał się być najlepszy i tyle. Pozwólmy Pani Bogusi pokazać co potrafi i jaki ma pomysł na nasza szkołę! Tu chodzi o nasze dzieci a nie o stanowiska i układanki ! Jest tyle rzeczy do zrobienia a za 5 lat ocenimy!!!

rodzic

Zgadzam się w 100%
Dajmy szansę nowej osobie.

rodzic 2

Pani Kołsut uczy dwójkę moich dzieci. Jest wymagająca ale do tego ma świetny kontakt z dziećmi. Myślę, że to własnie dobro uczniów będzie dla niej najważniejsze. Cieszę się, że dostała szansę aby wypromować szkołę. Nie zauważyłem, aby obecna Dyrektor była jakoś szczególnie zaangażowana w życie szkoły-zamknięta w swoim gabinecie.

maciek

Wyliniały, stary kocur wymyślił sobie , że w nowym ogródku połapie młode myszki…A tu taki zonk, zonk! Ha, ha!

dobre

hahahahah
Calvin K w służbowym mieszkanku od Andrzeja:)

mun

oj ci nie sam, nie sam. Wg grafiku, szczególnie po zmroku.

Osiedlowiec

A czyżby to Katy O.?

Sąsiad

[komentarz usunięty przez moderatora]

Ooo

[komentarz usunięty przez moderatora]

Sąsiad

[komentarz usunięty przez moderatora]