Wypadek ciężarówki, spadające iskry i zawalenie ściany budynku – strażacki bilans tygodnia

W ubiegłym tygodniu (27 sierpnia – 2 września) Państwowa Straż Pożarna w Ząbkowicach Śl. odnotowała 25 zdarzeń, w tym 9 pożarów, 12 miejscowych zagrożeń oraz 4 alarmy fałszywe. W gminie Ziębice strażacy interweniowali m.in. w Wigańcicach, Nowym Dworze, Ziębicach i Starczówku.

W środę, 29 sierpnia, przed godz. 7.00 w Wigańcicach doszło do wypadku samochodu ciężarowego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że w przydrożnym rowie znajduje się samochód ciężarowy wraz z przyczepą. Na miejscu zdarzenia działania prowadził patrol policji. Kierowca pojazdu został zabrany z miejsca zdarzenia do szpitala przez Zespół Ratownictwa Medycznego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu dopływu prądu z akumulatorów w pojeździe.

Dzień później, chwilę po godz. 15.00, straż przyjęła zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego w Nowym Dworze. Jak się okazało na miejscu zdarzenia, samochód wypadł z jezdni i dachował. Pojazdem podróżowały trzy osoby, które opuściły pojazd o własnych siłach. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu dopływu prądu z akumulatora w uszkodzonym pojeździe oraz pomocy personelowi Zespołu Ratownictwa Medycznego w zaopatrzeniu osób poszkodowanych. O zdarzeniu informowaliśmy również wczoraj w policyjnym bilansie tygodnia >>Tego samego dnia, o godz. 21.38 pomocy potrzebowali mieszkańcy wielorodzinnego budynku mieszkalnego przy ul. Kościelnej w Ziębicach, gdzie doszło do uszkodzenia instalacji elektrycznej. W wyniku usterki lokatorzy widzieli iskry spadające z sufitu na korytarzu. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i odłączyli zasilanie energetyczne w budynku.

W sobotę, 1 września o godz. 15.53, zawaliła się ściana szczytowa budynku mieszkalnego w Starczówku, który był w trakcie remontu. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz osłonięciu uszkodzonego budynku plandekami. W działania trwające trzy godziny zaangażowano m.in. trzy zastępy straży pożarnej, patrol policji oraz pracowników Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego.Dodaj komentarz