Spartanie wracają z porażką z Kamieńca

Z sobotniego meczu z Zamkiem Kamieniec Ząbk. Sparta Ziębice wróciła z porażką. Gospodarze umieścili piłkę w bramce gości aż pięciokrotnie, a honorowego gola dla „naszych” strzelił Paweł Mazur. Mecz relacjonuje kierownik drużyny Marian Ochał.

4 min.: Atak miejscowych. Dawid Chamerski przerzuca piłkę na prawe skrzydło do Mateusza Sopucha, który strzela z pierwszej. Uderzenie blokuje obrońca Sparty Grzegorz Jankowski, ale futbolówka zmierza do bramki. Skutecznie interweniuje Maciej Łoś.

6 min.: Ponownie składny atak gospodarzy: Rafał Góral podaje dokładnie do Arkadiusza Majewskiego, ten uderza z pola karnego Sparty i… ponownie udana interwencja Macieja Łosia.

11 min.: Rzut rożny z prawej strony dla gospodarzy. Mateusz Sopuch wybija do Arkadiusza Majewskiego, który strzela z 4m. Maciej Łoś broni.

25 min.: Solową akcję zawodnika gospodarzy Kamila Sienkiewicza faulem przerywa Damian Kozłowski. Odległość od bramki Sparty to ok. 22 m. Rzut wolny wykonuje Marcin Kolasa. Uderza mocno, Maciej Łoś wklepuje oburącz piłkę do bramki. Wynik: 1:0.

34 min.: Do wolnej piłki dobiega Mariusz Mazur, ale po jego strzale futbolówka przechodzi nad poprzeczką.

43 min.: Efektowna i skuteczna akcja gospodarzy. Rzut rożny z lewej strony wykonuje Mateusz Sopuch, do piłki wyskakuje Wojciech Bierut i uderza głową. Piłka wpada w środek bramki pod poprzeczką. Wynik: 2:0.

51 min.: Szybka akcja Łukasza Ścigaja zakończona strzałem. Maciej Łoś nie daje się pokonać.

53 min.: Na prawym skrzydle piłkę przejmuje Dominik Biały. Idzie mocno do przodu, za sobą zostawia trzech miejscowych i kończy ostrym strzałem, jednak bardzo dobrze interweniuje bramkarz gospodarzy Arkadiusz Sadowski, który wybija piłkę na róg. Rzut rożny dla Sparty z prawej strony wykonuje Damian Kozłowski. Głową uderza Kamil Jurkowski, ale Arkadiusz Sadowski jest na posterunku.

65 min.: Lewym skrzydłem idzie bardzo szybka kontra miejscowych. Kamil Sienkiewicz ciągnie mocno do przodu i zagrywa do Roberta Herdego, który sprytnie strzela płasko w długi róg i podwyższa wynik do 3:0.

77 min.: Świetna akcja gospodarzy, którzy szybko i sprawnie rozegrali piłkę: Damian Miśkiewicz podaje piłkę do Wojciecha Brzózki, ten posyła ją do Karola Zalewskiego, który atakuje prawą flanką, kończąc strzałem po murawie. Piłka wpada do bramki przy prawym słupku. 4:0.

80 min.: Damian Kozłowski wywalcza piłkę na lewej stronie, atakuje. Może strzelać, jednak podaje do Pawła Mazura, który strzela honorowego gola. Jest 4:1.

82 min.: Kontra miejscowych: zawodnik gospodarzy wchodzi w pole karne Sparty i zostaje faulowany przez Grzegorza Jankowskiego. Sędzia główny wskazuje „wapno”. Rzut karny wykonuje Arkadiusz Majewski – strzela pewnie, płasko, a piłka ląduje w lewym rogu bramki. Wynik: 5:1.

90 +2 min.: W doliczonym czasie gospodarze mogą jeszcze podwyższyć wynik, ponieważ bardzo mocno strzela Arkadiusz Majewski. Jednak Maciej Łoś broni.

Statystyka meczu (Sparta:Zamek)

Bramki – 1:5, auty – 14:22, faule – 9:18, spalone – 6:3, rzuty rożne – 3:8, strzały celne – 3:11, strzały niecelne – 2:6

Kartki żółte:
Sparta Ziębice: 10’ – Grzegorz Jankowski, 25’ – Dawid Gwóźdź, 49’ – Damian Kozłowski
Zamek Kamieniec Ząbk.: 35’ – Wojciech Brzózka, 36’ – Mateusz Sopuch, 73’ – Robert Herdy

Bramki:
Sparta Ziębice: 80’ – Paweł Mazur
Zamek Kamieniec Ząbk.: 25’ – Marcin Kolasa, 43’ – Wojciech Bierut, 65’ – Robert Herdy, 77’ – Karol Zalewski, 82’ – Arkadiusz Majewski – karny

Zamek Kamieniec Ząbk.

Trener: Arkadiusz Albrecht

Kierownik drużyny: Robert Burczak

Trener przygotowania fizycznego: Ireneusz Nowak

Masażysta: Andrzej Albrecht, Piotr Burczak

Skład drużyny: Arkadiusz Sadowski – bramkarz, Rafał Góral (75’ – Damian Miśkiewicz), Kamil Sienkiewicz (85’ – Łukasz Arendarski), Marcin Kolasa, Wojciech Brzózka (80’ – Kacper Niewczas), Łukasz Ścigaj, Wojciech Bierut – kapitan, Piotr Satanowski (75’ – Krystian Burczak), Mateusz Sopuch (46’ – Karol Zalewski), Arkadiusz Majewski, Dawid Chamerski (60’ – Robert Herdy)

Rezerwowy: Mariusz Deryło

Sparta Ziębice

Trener: Grzegorz Bartkiewicz

Kierownik drużyny: Marian Ochał

Skład drużyny: Maciej Łoś – bramkarz, Grzegorz Jankowski, Adam Lebowski (80’ – Stanisław Sendor), Seweryn Nocoń (50’ – Arkadiusz Ziółkowski), Dominik Biały, Dawid Gwóźdź (46’ – Mariusz Mazur), Michał Cholewa, Piotr Kozłowski, Michał Fitak (44’ – Kamil Jurkowski), Damian Kozłowski, Paweł Mazur.

Rezerwowi: Dawid Ciesielski, Kamil Tutkaj