Sierpień na sportowo w Ziębicach i nie tylko

Szeroką ofertę czynnego wypoczynku dla dzieci i młodzieży pozostających na wakacje w Ziębicach zaproponowało Gminne Centrum Edukacji i Sportu w ramach akcji „Lato 2018”. Przez 9 tygodni odbywały się zajęcia sportowe na boisku sportowym Orlik, na basenie miejskim oraz animacje sportowe w wybranych sołectwach.

Pierwsze tygodnie wakacji na sportowo opisywaliśmy tutaj >> Natomiast w sierpniu dzieci i młodzież mogły wziąć udział w grach i konkursach na Basenie Miejskim. Dominowały zajęcia w wodzie, gdyż temperatura wody przekraczała 28 stopni C. W sobotę, 4 sierpnia, na boisku Orlik rozegrany został turniej streetballa. W rozgrywkach wzięło udział sześć zespołów, a pierwsze miejsce w zawodach zajęła drużyna Los Santos. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj >>

W siódmym tygodniu wakacji animatorzy przygotowali zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży z Pomianowa Dolnego, Kalinowic Górnych i Nowego Dworu. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem. Ósmy tydzień wakacji na sportowo tematycznie związany był z piłką nożną. Na Orliku odbywały się liczne konkursy i turnieje, w których licznie uczestniczyły dzieci, a także ich rodzice.Od 23 lipca do końca wakacji codziennie na Orliku odbywały się poranki z tenisem ziemnym prowadzone przez instruktora tej dyscypliny sportu. Poświęcony jej był także dziewiąty tydzień wakacji, kiedy to młodzież przygotowywała się do Mistrzostw Ziębic w grze deblowej. Odbyły się one w sobotę, 25 sierpnia, a zwycięstwo wywalczyli Adrian Rajczakowski i Jędrzej Woyciechowski.

Tradycyjnie we wszystkie czwartki o godz.16.00 rozgrywane były letnie turnieje piłki nożnej dla dzieci i młodzieży – w kategoriach Żaków i Orlików. W poniedziałki i piątki na Orliku odbywały się zajęcia w ramach Letniej Akademii Piłkarskiej. Oprócz rezultatów sportowych istotne znaczenie miała frekwencja. W tym roku najlepsze wyniki uzyskali: Wojciech Krzeptoń, Paweł Skaliński i Paweł Rojek. Wyróżnić należy również: Mateusza Zarzecznego, Krystynę Flis, Tomasza Gnata i Michała Klubę. W piątki odbywały się również zajęcia z kandydatami na przyszłych bramkarzy. W treningach wyróżniali się: Paweł Skaliński, Mateusz Zarzeczny, Kacper Tokarz, Sebastian Stawasz i Sebastian Szymański.


Z pełnej oferty „Lato 2018” skorzystało kilkuset młodych mieszkańców naszej gminy. Zorganizowane zajęcia na obiektach sportowych prowadzili instruktorzy: Marek Matkowski, Przemysław Palmowski i Jerzy Rejnowski.

Wśród wakacyjnych wydarzeń o charakterze sportowo-edukacyjnym należy wspomnieć także o koloniach letnich w Lubawce, na które udało się 38 dzieci. Ponadto, w obozie sportowo-profilaktycznym w Dźwirzynie, który trwał od 21 lipca do 2 sierpnia wzięło udział 40 dzieci. W tym roku zorganizowano również półkolonie letnie w Szkole Podstawowej Nr 2 w Ziębicach, które odbywały się od 25 czerwca do 20 lipca. Uczestniczyło w nich 60 uczniów, którzy także korzystali z aktywnego wypoczynku na basenie miejskim i boisku sportowym Orlik. Dodatkowo, czterdziestu młodych piłkarzy ręcznych przebywało w sierpniu na obozie sportowym w Tułowicach, gdzie oprócz treningów, mogli relaksować się na krytej pływalni, a dwadzieścia koszykarek ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Ziębicach uczestniczyło w obozie sportowym w Zakopanem.

GCEiS / red.Galeria zdjęć
fot. GCEiSDodaj komentarz