Potrącony rowerzysta, zerwane linie energetyczne i alarm czujki węgla – strażacko-policyjny bilans tygodnia

W ubiegłym tygodniu służby ratunkowe wielokrotnie wyjeżdżały do zdarzeń na terenie gminy Ziębice.

24 września, po przejściu silnych wiatrów, strażacy interweniowali w gminie Ziębice trzy razy: rano, na ul. Mokrej, przy zerwanej linii energetycznej, ok. godz. 16.00 – w Wadochowicach – przy zerwanym przewodzie telekomunikacyjnym, a po godz. 19.30 – na ul. Osińskiej w Ziębicach – przy zerwanym przewodzie energetycznym.

Dzień później uruchomiła się czujka tlenku węgla w jednym z mieszkań w budynku mieszkalnym wielorodzinnym przy ul. Stawowej w Ziębicach. Na miejscu zjawiła się Straż Pożarna. Tego samego dnia po godz. 22 pomagała również w związku z uszkodzoną rurą wodociągową. Do awarii doszło w Ziębicach, na ul. Przemysłowej.

27 września, ok. godz. 19.00 w Niedźwiedniku doszło do wypadku samochodowego. 69-letni mieszkaniec powiatu ząbkowickiego kierujący Seatem Cordobą skręcając w lewo nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu z naprzeciwka 56-letniemu rowerzyście. Rowerzysta został potrącony i przewieziony do szpitala gdzie pozostał na obserwacji.

W sobotę, 29 września strażacy interweniowali w Ziębicach, na ul. Otmuchowskiej, gdzie zapaliły się śmieci w kontenerze.Dodaj komentarz