Janina Lacel – kandydatka na burmistrza Ziębic


Szanowni Państwo! Drodzy Wyborcy!

Mieszkam w gminie Ziębice od 40 lat i przez ten czas pracowałam na rzecz jej mieszkańców. Dobrze znam ich problemy i oczekiwania, i mam pomysły na dobre rozwiązania.

Pełniłam wiele odpowiedzialnych funkcji zawodowych i społecznych. Moje wykształcenie, wiedza i doświadczenie zawodowe sprzyjają mi w rozwiązywaniu trudnych spraw, a takich w naszej gminie jest wiele. Mam odwagę podjąć te wyzwania, aby nam wszystkim żyło się lepiej.

Co zrobiłam dla gminy Ziębice?

Przepracowałam w Ziębicach wiele lat zawodowo – jako menedżer oświaty, oraz społecznie – w dużej mierze z seniorami, a powierzone mi obowiązki zawsze starałam się wykonywać na najwyższym poziomie skuteczności. Znam zatem bardzo dobrze problemy mieszkańców – począwszy od tych najmłodszych, po najstarszych.

Przez wiele lat byłam dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 2 w Ziębicach. Gdy obejmowałam tę funkcję „Dwójka” nie osiągała wysokiego poziomu nauczania i wymagała wielu zmian. Jednak, dzięki dobrej współpracy z nauczycielami, rodzicami i uczniami, w krótkim czasie całkowicie zmieniliśmy jej wizerunek: sale lekcyjne wypiękniały, uczniowie mogli uczestniczyć w licznych bezpłatnych zajęciach pozalekcyjnych, zaczęli osiągać sukcesy na olimpiadach i turniejach sportowych, szkoła uczestniczyła w wielu akcjach ogólnopolskich i międzynarodowych, często gościła znakomitych gości. Wszyscy swoją pracą i zaangażowaniem rozsławialiśmy szkołę i gminę w Polsce i na świecie (m.in. na Litwie i Ukrainie).

W latach 2010-2014, już jako radna (opozycyjna), podejmowałam wiele inicjatyw samodzielnie i we współpracy z grupą radnych, doprowadzając do:

 • budowy drogi transportu rolnego w Służejowie
 • przebudowy ul. Górnej w Ziębicach
 • budowy parkingu w Wadochowicach
 • budowy chodnika w Nowym Dworze
 • remontów remiz strażackich wraz z instalacją bram wjazdowych i zwiększenia wydatków na Ochotnicze Straże Pożarne
 • remontu drogi powiatowej Henryków – Jasienica
 • remontu zbiornika przeciwpożarowego w Bożnowicach
 • remontu przedszkola w Krzelkowie i wielu świetlic wiejskich
 • zakupu autobusu dla osób niepełnosprawnych
 • obniżenia opłaty za odpady komunalne dla mieszkańców
  i wielu innych zadań.

Jako zastępca burmistrza w latach 2014-2016 aktywnie uczestniczyłam w rozwiązywaniu problemów wszystkich mieszkańców gminy Ziębice, przyczyniając się do:

 • opracowania Strategii Rozwoju Gminy Ziębice i Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Ziębice
 • inwentaryzacji Parku Miejskiego będącej wstępem do jego planowanej rewitalizacji
 • uruchomienia Centrum Informacji Turystycznej w Ziębicach
 • utworzenia strefy płatnego parkowania
 • przeprowadzenia prac melioracyjnych we współpracy z Gminną Spółką Wodną
 • zwiększenia godzin pracy psychologa we wszystkich placówkach oświatowych
 • zorganizowania bezpłatnych wakacyjnych zajęć edukacyjnych dla dzieci w wielu miejscowościach
 • opracowania licznych materiałów promocyjnych gminy
 • aktywnej współpracy z miastami partnerskimi Ziębic.

Rozpoczęłam także działania w celu utworzenia:

 • ścieżki rowerowej Ziębice-Henryków
 • ścieżki biegowej w Parku Miejskim w Ziębicach
 • Strategii Rozwoju Turystyki Rowerowej w gminie Ziębice.
  Zadania te nadal czekają na realizację.

Aktualnie jestem prezesem Fundacji „Teraz Ziębice”, która działa od stycznia 2018 r. i w ciągu zaledwie kilku miesięcy funkcjonowania zrealizowała projekty m.in. Ziębickiej Koperty Życia, skierowanej zwłaszcza do seniorów i osób samotnych, oraz Igrzysk Sportowych Seniorów, których uczestnicy przyjechali do Ziębic z całego Dolnego Śląska. Na realizację tych projektów Fundacja pozyskała środki finansowe z różnych instytucji regionalnych i krajowych, a także od lokalnych darczyńców.

Aktywnie działam – również jako prezes – w Klubie Miłośników Kresów. Ta tematyka ze względu na pochodzenie moich rodziców jest mi bardzo bliska. Obecnie pracuję nad książką na temat pionierów w gminie Ziębice, z których wielu pochodzi właśnie z Kresów. Będzie to już moja druga publikacja książkowa – po wydaniu w 2015 r. „Ikon ziębickiej kultury”. Jestem również pomysłodawcą i współautorem Rocznika Ziębickiego.

Priorytety na kadencję 2018-2023

Jako burmistrz podejmę się wielu zadań, wśród których najwyższy priorytet będą miały:

 • rewitalizacja Starego Miasta w Ziębicach i Parku Miejskiego oraz historycznej części Henrykowa
 • budowa hali widowiskowo-sportowej
 • przegląd gruntów gminnych pod kątem przeznaczenia ich na działalność inwestycyjną
 • pozyskiwanie środków zewnętrznych (w tym unijnych) na realizację zadań inwestycyjnych
 • remonty dróg wszystkich kategorii
 • rozbudowa infrastruktury na wsiach (drogi, kanalizacja, oświetlenie)
 • utworzenie parku kulturowego w Henrykowie i w Ziębicach
 • poprawa infrastruktury Stadionu Miejskiego
 • działki budowlane dla młodych
 • budowa kolumbarium i remont cmentarza w Ziębicach
 • rozwiązanie problemu browaru i innych pustostanów
 • utworzenie centrum wspierania biznesu i organizacji pozarządowych
 • budowa tras rowerowych
 • poprawa estetyki i czystości na wsiach i w mieście (m.in. likwidacja dzikich wysypisk)
 • budowa parkingów w Ziębicach
 • adaptacja budynku przy pl. Wolności 1 (do 2019 mieścić się tu będzie Szkoła Podstawowej nr 2) i przeniesienie do niego Urzędu Miejskiego, Straży Miejskiej, Gminnego Centrum Edukacji i Sportu, Miejsko-Gminnego Ośrodka Opieki Społecznej
 • sprzedaż lub zagospodarowanie gminnych pustostanów na mieszkania socjalne (m.in. przy ul. Gliwickiej 6 i w budynku poszkolnym w Wigańcicach)
 • adaptacja poddasza Ziębickiego Centrum Kultury na hotel
 • melioracja na wsiach
 • utworzenie Rady Seniorów i Młodzieżowej Rady Miejskiej oraz grupy doradczej dot. niepełnosprawnych
 • pomoc osobom starszym – utworzenie domu dziennego pobytu, wolontariatu, karty seniora i bezpłatnego transportu z sołectw do miasta
 • dialog z mieszkańcami poprzez cykliczne spotkania i konsultacje społeczne
 • stworzenie atrakcyjnej oferty spędzania wolnego czasu dzieci, młodzieży i seniorów – na wsi i w mieście

Będę również przestrzegać zasad uczciwości i jawności w wydatkach Gminy. Dla jej dobra będę rozmawiać ze wszystkimi, którzy maja ten sam cel – rozwój naszej Małej Ojczyzny.

Drodzy Wyborcy, 21 października 2018 r. pójdźmy na wybory i wybierzmy tych, którzy dobrze znają sytuację naszej gminy i którzy już wielokrotnie udowodnili swoją wytrwałość i skuteczność w pracy na rzecz jej mieszkańców. Liczę na Państwa głos!

Z poważaniem
Janina Lacel

Kandydatka na burmistrza Ziębic
Kandydatka na radną Rady Miejskiej w Ziębicach – Okręg nr 1

Materiał płatny
Sfinansowano ze środków KWW Janiny Lacel

32
Dodaj komentarz

9 Comment threads
23 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
32 Comment authors
Jeden z was

Szanowni Państwo ! tylko ta kandydatka na Burmistrza Ziębic potrafi przeprowadzić nas na drugi brzeg tej mętnej rzeki i zadba o to by żyło nam się lepiej ,bezpieczniej, byśmy tworzyli jedną wielką wspólnotę .Nie możemy sugerować się pustymi obietnicami pozostałych kandydatów na Burmistrza ich czas już dobiega końca, mieli możliwość wykazać się jak wiele można zrobić dla Gminy Ziębice . Pani Janinie nie pozwolono kontynuować swojej wizji Gminy bezpiecznej i przyjaznej naszemu społeczeństwu ,więc teraz mamy możliwość dać szansę Pani Janinie na kontynuację postawionych sobie celów , dokonajmy dobrego wyboru w dniu 21 października i zagłosujmy na Panią Janinę. Z poważaniem._ Jeden z was_.

Arek

Racja w 100%. Popieram Panią Lacel!!! Wybierzmy madrze glosujac na nią w wyborach na burmistrza!!!

Jacek

zobacz wyniki wyborów ? i łyso ci?

wyborca T.

Nigdy w życiu! Ta pani tylko wywołuje uśmiechy…..

Danuta

Nie ma Pan racji. Wiele osób, z którymi rozmawiałam popiera Panią Lacel. I jak to w życiu bywa- zobaczymy po wyborach.

Jacek

zobacz wyniki wyborów ? i łyso ci?

Jacek

Cytat (Nie możemy sugerować się pustymi obietnicami pozostałych kandydatów na Burmistrza)
a co to jest , tekst powyżej Priorytety na kadencję 2018-2023 POPULIZM pani kandydatki na burmistrza! przeciez to sa jaja otumaniaja znowu ludzi ! kasa,kasa,i tylko kasa!

Jacek

zobacz wyniki wyborów ? i łyso ci?

Jacek

Skad finanse na ten cel Pani Lacel ? zadluzyc Ziebice jeszcze bardziej do 50 milionów lub wiecej ! jest pani populistka i rzadna władzy ! ale moze pani działać społecznie ! Priorytety pani sa nierealne !

Jeden z was

A z kąd pieniądze pozostali wezmą ? wszyscy mają tę samą świadomość że funduszy gmina nie ma ,ale Pani Lacel ma pomysły jak pozyskać środki na rozkręcenie karuzeli tak żeby były wpływy do kasy urzędu . Same puste słowa już znamy z poprzedniej kampanii wyborczej i na czy się skońcyło?

utw

Zaczynam obawiać się że mój kandydat Mariusz przegra.

xxx

Pani Agnieszko. Nie przegra. Możemy się założyć.

Ziębice

Druga tura Pani Lacel oraz Pan Bafia Szpilarewicz człowiek który nie wiadomo gdzie mieszka do jakiej parti należy z kim się brata zbyt wielka niewiadoma aby być burmistrzem

Ddarek

To że wstydzi się Platformy rozumie, tych z którymi się brata rozumię bo tam o dzień dobry trudno, ale wstydzić się miejsca zamieszkania ? W Stolcu się mieszka i co ? A o to że mieszka z mamą to go raczej nie podejrzewam. Dziwne to się zrobiło.

utw

Myślę że po pierwszej turze wygra Szpilarewicz doceniam pracę wkład i postawę, pytanie czy będzie druga tura ?

dante

Odnośnie planu uprasza się o więcej szczegółów, a nie zaś same ogólniki z naciskiem na plany inwestycyjne oraz info: skąd na to pieniądze?

Przypomnę (mówiło się o tym przez wiele lat), że za kadencji dyrektora, a potem wiceburmistrza nic się nie zmieniło z powszechnym chodzeniem małych dzieci z SP2 przez pół miasta na ulicę Wojska Polskiego na wf… Myślę, że było wiele czasu na możliwość stworzenia czegokolwiek dla ich dobra, ale ten czas już minął. Dlaczego kandydatka miałaby być w stanie zrobić to czego nie zrobiła jako wiceburmistrz mając wpływ, ewentualnie dostęp do ucha Alicji Biry?

xxxxxx

ucho Pani Alicji było nie dostępne i nie przyjmowało do wiadomości.

dante

a jak będzie tak samo nieporadna w rządzeniu, jak w przekonywaniu pani Alicji?

Kaśka

A nie lepiej iść na emeryturę i działać społecznie

Jeden z was

Parcie na władzę mają ludzie młodzi wiąże się to z kasą, ludzie którym proponuje się emeryturę posiadają duży bagaż doświadczeń życiowych które mogą wykorzystać w pełnieniu funkcji Burmistrza a wiek nie stanowi o parciu na kasę ale jedynie o pozostawieniu po sobie wkładu owocnej pracy i rozsądnych decyzji w poprawie życia mieszkańców i dobrej pamięci, że udało zrobić się coś pożytecznego dla naszej małej ojczyzny .Możemy myśleć i głosować według naszej woli bo taka jest demokracja, ale górę bieże zdrowy rozsądek nas mieszkańców ,i nikt nie zmieni naszych decyzji.

Marcin

Bardzo mądrze napisane. Donald Tramp ma 70 lat i nikt wieku mu nie wypomina. Niestety u nas , szczególnie na prowincji panuje przekonanie , że jak ktoś skończył 60 lat , to powinien tylko siedzieć w domu, niańczyć wnuki, chodzić na cmentarz, ewentualnie na ogródki działkowe. Dlatego naszą ponurą większość po prostu denerwują ludzie po 60-tce, którzy są aktywni, pełni energii i chcą dalej pracować , działać. A należałoby to wykorzystać ponieważ te osoby mają czas – dzieci dawno odchowane, pieniądze oraz ogromny bagaż doświadczeń życiowych i zawodowych . Tak właśnie jak pani Lacel.

Jacek

ale Treamp zarobil miliardy $ prowadzac biznes ! a pani Lacel zyla z z budżetu panstwa sowice wynagradzana!

USA

Porównanie miliardera D.Trumpa przywódcy państwa mocarstwa do Pani Lacel dyr szkoły z prowincji- bezcenne.

Jacek

wlasnie ci ludzie kturzy pobieraja emerytury powinni działać społecznie bez wynagrodzenia na rzecz malej społeczności ! kumasz?

Xxx

O matko!!! Ortografia i interpunkcja !!!!

maciek

Jacek jesteś po prostu ortograficznym nazistą… Na przyszłość zanim się publicznie wypowiesz, to weź najpierw do ręki słownik ortograficzny języka polskiego.

Jacek

nazista tak ! ale nie debilem oraz , pól mózgowiecem jak i oplacanym klakierem jakim jestes ty!

Przemyslowa

Nie wiem czy na te wszystkie priorytety cały budżet państwa by starczył.
Ale pomysły dobre

Taka jedna

No ale to chyba nie burmistrz powinien organizować hotel?

Obywatel 2

Pomysł przeniesienia Urzędu do budynku SP 2 w parku jest głupota nikogo nie urazajac. A jeżeli wygra pani wybory (nie sądzę prywatnie) to niech zrobi to pani za własne pieniądze bo ja jako obywatel się na to nie zgadzam. Są ważniejsze potrzeby w tym mieście.

Ela

Ale to chyba nie jest pomysł Pani Lacel. Już dawno chodziły pogłoski, że stropy w obecnym urzędzie są w bardzo złym stanie i będzie przeniesiony do SP nr2

Wiwaldi

Popieram Panią Lacel! Najlepszy wybór ze zgłoszonych kandydatur na burmistrza. Ludzie, zagłosujcie mądrze. Ta kobieta ma dobre pomysły, jest wytrwała, odważna i sumienna, do tego uczciwa. Jedynie ona ma szanse postawić Ziębice na nogi, bo nie boi się ciężkiej pracy.