Kto najlepiej wydatkuje środki unijne? Na pewno nie Gmina Ziębice! Nie ma czym się pochwalić też Powiat Ząbkowicki…

Gmina Ziębice zajęła 23. miejsce… ale od końca w rankingu wydatkowania środków unijnych w latach 2014-2017, w klasyfikacji miasteczek, opracowanego przez Pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”. 568. miejsce na 585 miejscowości uzyskała wydając średnio 20,03 zł na mieszkańca.

W powiecie ząbkowickim najlepiej w rankingu wypadło Bardo – wydatki ze środków UE na jednego mieszkańca w latach 2014-2017 wyniosły tam 788,83 zł. Kamieniec Ząbkowicki wydał 201,47 zł, Stoszowice (184 zł), Złoty Stok – 127,38 zł, Ząbkowice Śl. – 118,81, a Ciepłowody – 69,30 zł.

Lepiej od naszej gminy radzą sobie także gminy (wiejskie) z sąsiednich powiatów. Przeworno (powiat strzeliński) pozyskało 607,30 zł na mieszkańca, a Kamiennik (powiat nyski, woj. opolskie) – 476,33 zł.

Nie za bardzo ma czym pochwalić się też Powiat Ząbkowicki – na 305 miejsc zajął 264. pozycję w kategorii powiatów. W przeliczeniu na jednego mieszkańca Powiat pozyskał z Unii Europejskiej… 8,48 zł. Lider rankingu powiatów – powiat przasnyski – pozyskał 1298,89 zł na mieszkańca.9
Dodaj komentarz

4 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
Anna

Nie wierzę to powiat pozyskał prawie 3 razy mniej niż nasza gmina!!!
Naprawdę to prawdziwe informacje??

Jacek

to tam gdzie Spilarewicz jest radnym? i teraz bardzo pragnie byc burmistrzem gminy ziebice? ale jaja.!

cyrk

I to jest właśnie Platforma obywatelska, na plakacie i propagandzie wszystko wygląda ładnie a w rzeczywistości…naród biedny oni syci.

Anna

Nie wierzę to powiat pozyskał prawie 3 razy mniej niż nasza gmina!!!!
Czy to na pewno prawdziwe dane.

Xyz

Nic dziwnego, na powiat składają się mieszkańcy gmin. Środki pozyskane przez powiat należy podzielić więc przez mieszkańców 7 gmin stąd też kwota.

Liczymy

No widzisz to anogicznie jest z gminą. Przeworno i Kamiennik są dużo mniejsze i trzeba dzielić przez jeszcze więcej

Kaśka

A sprawdzałaś ile razy większy budżet ma powiat od gminy – tyle razy powinien też mieć większe inwestycje

Zbyszek

Nie ile razy. Budżet powiatu jest wiekszy o 1/4. Ale licząc per capita czyli na głowe to gmina Ziębice pozyskała 350 tys. zł, powiat 600 tys. zł. Ale nie to istotne, czytam na stronuie powiatu że przez 4 lata wydano w powiecie 21 mln na drogi z tego pozyskano 15 mln. Zrealizowano wiele innych projektów np. w szkołach czy pomocy społecznej, kupiono auta, autobus i wszystko z dofinansowaniem zewnętrznym niekoniecznie z UE. Nie podniecajcie się tak więc powiatem, tylko popatrzcie na gmine

piotr obserwator

dramat co za patalachy z naszej wladzy !!!