Młodzież uczyła dzieci przeciwdziałania cyberprzemocy

Policjanci z Ząbkowic Śl. i z Ziębic wraz z uczniami z klasy prawno-policyjnej z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Ziębicach na początku października przeprowadzili spotkanie dla uczniów z jednej z ziębickich podstawówek. Dzieci mogły się dowiedzieć czym jest cyberprzemoc i jak unikać zagrożenia z sieci.

Wszyscy wiemy jak ważny w codziennym życiu jest Internet. Większość z nas nie wyobraża sobie życia bez kontaktu przez sieć. Jest to świetny wynalazek, ale powinien być właściwie wykorzystywany. Oprócz niewątpliwych zalet ma również wady – szczególnie, gdy informacje z sieci mogą być niebezpieczne dla najmłodszych. Z takim przekazem policjanci z Ząbkowic Śl. i z Ziębic wraz z klasą prawno-policyjną z ziębickiego ZSP przygotowali spotkanie dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Ziębicach.

Młodzież przestrzegała dzieci przed nawiązywaniem znajomości przez Internet, podawaniem swoich danych osobom nieznajomym oraz ściąganiem i graniem w gry, które także mogą stanowić zagrożenie. Dzieci dowiedziały się jak mają zareagować, gdy czują się zagrożone i kogo prosić o pomoc. Zarówno prowadzący zajęcia, jak i odbiorcy byli bardzo zaangażowani w ten ciekawy projekt.

KPP Ząbkowice Śl. / red.

fot. SP2 ZiębiceDodaj komentarz