CITiK ma roczek

Minął rok od oficjalnego otwarcia Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Ziębicach. Był to pracowity czas, który pokazał jak bardzo takie miejsce było w Ziębicach potrzebne.

W poniedziałek, o godz. 13.00 podsumowania rocznej działalności CITiK-u dokonali Mirosław Masłowski, dyrektor Ziębickiego Centrum Kultury, w którego strukturze znajduje się Centrum, oraz Dominika Samborska, gospodyni obiektu. Jak na zaledwie rok pracy Centrum zdecydowanie ma się czym pochwalić. W ramach swoich podstawowych zadań jego pracownicy obsłużyli 890 turystów z Polski i zagranicy, oprowadzali grupy zorganizowane, brali udział w targach turystycznych oraz na bieżąco sprzedawali pamiątki promujące gminę Ziębice.

Placówka przeznaczona jest jednak nie tylko dla turystów. Na co dzień służy mieszkańcom, integruje, umożliwia spotkanie się oraz kreatywne spędzenie wolnego czasu. Centrum zorganizowało w tym celu: 4 wystawy („10 portretów Ziębiczan”, „Ziębice na starej pocztówce”, „Henryków na starej pocztówce” oraz „Wodne impresje. Wystawa zdjęć Stanisława Popardowskiego”), 4 rekreacyjne rodzinne rajdy piesze, 3 rajdy piesze z uczniami lokalnych szkół i przedszkoli, 4 letnie spacery miejskie, spotkania tematyczne: spotkanie z dietetykiem i fizjoterapeutą, podróżnikiem i instruktorem pierwszej pomocy, 3 spotkania z cyklu „Ziębiczanie z pasją” oraz 30 warsztatów plastycznych dla dzieci i dorosłych, w tym dwa cykle tematyczne: ferie i wakacje z CITiK-iem. W warsztatach i wystawach wzięło udział około 1500 osób.

Pracownicy CITiK-u chętnie wspierali też akcje charytatywne, zbierając nakrętki, dary dla schroniska dla zwierząt, pomagali przy koncertach charytatywnych oraz promowali lokalnych rękodzielników i artystów, a także wspierali prace lokalnych organizacji pozarządowych.

Podczas poniedziałkowego świętowania zebrani obejrzeli wystawę „Mamy roczek – retrospekcja”, która podsumowuję roczną działalność CITiK-u. Nie zabrakło także urodzinowego tortu. Popołudniu zaś Centrum odwiedziły dzieciaki, które wykonywały magnesy na lodówkę w ramach jubileuszowych warsztatów plastycznych.Galeria zdjęć
fot. Agnieszka RzepkaDodaj komentarz