Bądź jak Leonardo XXI wieku

„Bądź jak Leonardo XXI wieku – Future kontra Past” to cykl bezpłatnych warsztatów dla dzieci. Te niecodzienne spotkania organizowane przez Fundację Lawendowa Alternatywa odbędą się w październiku i listopadzie w Baldwinowicach, w Rancho Lavender. Dedykowane są dzieciom z powiatu ząbkowickiego w wieku 10-14 lat.

Na trzech sobotnich warsztatach organizatorzy połączą wiedzę o nowych technologiach z wiedzą o niezwykłym człowieku, jakim był Leonardo da Vinci. Spróbują odpowiedzieć na pytanie co sprawia, że jednego człowieka żyjącego tak dawno wciąż się pamięta – jakie cechy charakteru sprawiły, że do dziś uznawany jest za najbardziej wszechstronnego człowieka na ziemi. Przez ciekawe połączenie historii i przyszłości skontrastowane zostaną obecne możliwości twórcze z tym, czym dysponował Leonardo. Biorąc udział w warsztatach dzieci poznają klasyczne formy sztuki oraz współczesne im odpowiedniki, dowiedzą się różnych ciekawych historii o sztuce i twórcach, a przez innowacyjne zestawienie działań dzieci zrozumieją, iż bez względu na to czy mają pędzel w ręce czy smartfon mogą tworzyć i rozwijać się na wiele sposobów. Poznają też nowe technologie, a podczas warsztatów klasycznych rozwiną swoją kreatywność i zdolności plastyczne, manualne oraz konstruktorskie.

Pierwsze spotkanie ROBOTY kontra WYNALAZKI LEONARDA już 27 października poprowadzi Dorota Felcenloben. Będzie to okazja by posłuchać o niezwykłym człowieku, zobaczyć na modelach jego wynalazki, dowiedzieć się ciekawych rzeczy o robotach i stworzyć roboty według własnych wyobrażeń. Kolejne spotkania 10 i 24 listopada poprowadzi m.in. wrocławski artysta, rzeźbiarz Tomasz Moczek – twórca wrocławskich krasnali. Warsztat DRUK 3D kontra RZEŹBA będzie okazją do odkrycia tajników i możliwości druku 3D oraz spróbowania swoich sił w rzeźbieniu. Na ostatnim spotkaniu ANIMACJA kontra RYSUNEK stworzony zostanie komiks, ale też makietę miasta przyszłości, która stanie się scenografią dla filmiku poklatkowego wg scenariusza dzieci. Nie zabraknie też ciekawostek o wrocławskich krasnalach.

Liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona.

Projekt pt. „Bądź jak Leonardo da Vinci XXI wieku” jest dofinansowany ze środków projektu Dolnośląski Fundusz Małych Inicjatyw realizowanego w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2018

Zapisy: www.facebook.com/rancholavenderDodaj komentarz