Tak świętowali Ogólnopolski Dzień Seniora w Ziębicach

Z ciekawą propozycją dla seniorów z gminy Ziębice wystąpiła Fundacja „Teraz Ziębice” oraz Ziębickie Centrum Kultury, organizując w niedzielę, 25 listopada, spotkanie w ramach Ogólnopolskiego Dnia Seniora. Z tej okazji seniorów zaproszono do wysłuchania dwóch interesujących prelekcji oraz do wspólnego śpiewania piosenek z młodzieńczych lat.

Pierwsze wystąpienie „Testament na wszelki wypadek” przedstawiła Ewa Tokarek-Kurnik, doktor nauk prawnych. Opowiedziała o tym, czym jest testament, jak i kiedy go sporządzić, aby był ważny, a także czy warto go sporządzić u notariusza i z jakim kosztem się to wiąże. Zebrani dowiedzieli się również o rejestrze testamentów, do którego można zgłosić sporządzony dokument – nawet ten nienotarialny.

Dorota Rymsza, kolejny prelegent, to licencjonowany zarządca nieruchomości. Podzieliła się z seniorami swoją bogatą wiedzą na temat uchybów – tematu, który dotyczy od niedawna wielu wspólnot mieszkaniowych w Ziębicach. W swojej prelekcji zaznaczyła, że uchyby występują zawsze oraz przedstawiła podstawy prawne, które regulują to zagadnienie. Omówiła też skąd tzw. woda niebilansowa może wynikać i co zrobić, aby ją zminimalizować.Po solidnej dawce wiedzy karaoke poprowadził Mirosław Masłowski, dyrektor Ziębickiego Centrum Kultury, który wspólne śpiewanie przeplatał ciekawymi i zabawnymi anegdotami. Dla seniorów wybrał m.in.: „Kochać” z repertuaru Piotra Szczepanika, „Gdzie się podziały tamte prywatki” – Wojciecha Gąsowskiego, „Czarny Alibaba” – Andrzeja Zauchy, „Rudy rydz” – Heleny Majdaniec, „Anna Maria” – Czerwonych Gitar oraz „Zwierzenia Ryśka, czyli jedzie pociąg” – Ryszarda Rynkowskiego. Trafny dobór repertuaru sprawił, że na sali nie było chyba osoby, która nie włączyłaby się do zabawy.

Na zakończenie spotkania każdy uczestnik otrzymał sympatyczny upominek.

Fundacja „Teraz Ziębice”Galeria zdjęć
fot. Agnieszka Rzepka2
Dodaj komentarz

2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Smerfetka

Bylo ciekawie i sympatycznie 🙂

Seniorka

Przydatne wykłady byly, przystepnie omowione tematy i na czasie. Milo, ze ktos o nas mysli, seniorach.