Rozśpiewane przedszkolaki

28 listopada w Ziębickim Centrum Kultury odbył się 7. Konkurs piosenki przedszkolnej „Rozśpiewane przedszkolaki”, który zorganizowało Przedszkole Miejskie nr 1 w Ziębicach.

W konkursie wzięło udział 10 zespołów (pięć w kategorii 5-6 latków i pięć w kategorii 3-4 latków) z gminnych placówek oświatowych, w tym jeden zespół spoza gminy Ziębice – z przedszkola w Ciepłowodach. Hasłem przewodnim tegorocznych zmagań przedszkolaków było: „Maleńka miłość w żłobie śpi”, a zespoły dziecięce wykonywały więc kolędy i pastorałki.

W kategorii 5-6 latków najwyżej oceniono występ zespołu „Jeżyki” z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Ziębicach, którego opiekunem była Małgorzata Kułach. Drugie miejsce zajął zespół „Biedronki” pod kierunkiem Adeli Działek z Zespołu Szkół i Przedszkoli w Niedźwiedziu oddział w Pomianowie. Trzecie miejsce wywalczył zespół „Motyle” z Przedszkola Publicznego w Henrykowie, którego opiekunem była Dorota Sobczyk.Wśród 3-4 latków najlepszy okazał się zespół „Motylki” z Przedszkola Na Orlej Polanie w Ziębicach, który przygotowywał się do konkursu pod okiem Justyny Jaszczyszyn. Za nimi na podium uplasowały się „Słoneczka” z Samorządowego Przedszkola „Bajkowa Kraina” z Ciepłowód (opiekunki zespołu: Agnieszka Zawadzka, Barbara Sulima). Trzecie miejsce zajęły „Biedronki” pod kierunkiem Katarzyny Budakowskiej-Berlińskiej – z Przedszkola Publicznego w Henrykowie,

Konkurs przygotowały i poprowadziły nauczycielki Przedszkola Miejskiego nr 1 w Ziębicach – Kamila Pierzak i Małgorzata Kułach, a nad prawidłowością przebiegu zmagań przedszkolaków czuwało jury w składzie: Aneta Leńska, Mirosław Masłowski i Andrzej Tomczuk.

Wykonania były bardzo udane, kostiumy przepiękne, a dzieci zaprezentowały się rewelacyjnie, bez tremy wprowadzając gości w klimat świąt Bożego Narodzenia, za co otrzymały medale, dyplomy, statuetki, książki, maskotki i gry planszowe.

Przedszkole Miejskie nr 1 w ZiębicachGaleria zdjęć
fot. GCEiSDodaj komentarz