Wybuch gazu na ul. Granicznej. Interweniował helikopter LPR

Do wybuchu gazu doszło dziś rano w jednym z domów na ulicy Granicznej w Ziębicach. Poszkodowana jest jedna osoba, której pomocy udziela Pogotowie Ratunkowe. W zdarzeniu bierze udział pięć jednostek Straży Pożarnej oraz helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Wybuch był bardzo silny. Budynek w zabudowie bliźniaczej ma uszkodzony dach, ścianę frontową i tylną oraz ścianę dzielącą go z budynkiem sąsiednim, który prawdopodobnie również będzie wyłączony z użytkowania.

Według relacji mieszkańców sąsiednich domów, do zdarzenia doszło w wyniku próby rozpalenia w piecu. Wybuch spowodował, że odłamki szkła poszybowały na sąsiednią posesję i wbiły się w jego elewację.
Galeria zdjęć
fot. Czytelnicy ziebice.info3
Dodaj komentarz

2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
obywatel

Przecież gaz ma zapach, jak można rozpalać w piecu czując gaz, no chyba że specjalnie ktoś chce doprowadzić do eksplozji.

Wiktoria

TY najmądrzejszy a jak ktoś ma np katar albo ma ma więcej rzeczy na głowie i nie zwraca uwagi to co? Do eksplozji dochodzi w mojego mózgu jak czytam takie bzdury

ziebice

Przestancie niedoinformani ludzie pisać bzdury… to nie byl piec na gaz, tylko centralny na wegiel. I przyczyna wybuchu na pewno nie byl gaz. Od razu zostalo to wykluczone. Policja i straz sama do konca nie wie co bylo przyczyną wybuchu.