Nasi tancerze nie schodzą z podium

Młodzi tancerze z działającego już od 15 lat w gminie Ziębice Klubu Tańca Towarzyskiego „Aktan”, 13 maja stanęli na podium Ogólnopolskiego Integracyjnego Turnieju Tańca Towarzyskiego o Grand Prix Burmistrza Wołowa.

Z medalami i pucharami z tego wydarzenia przyjechali 8-letni Filip Bazylak i 9-letnia Maria Czubala, którzy zajęli pierwsze miejsce w kategorii do 9 lat. Ponadto, dwa razy na podium stanęli 17-letni Przemysław Galik i 18-letnia Weronika Orzech, zdobywając pierwsze miejsce w tańcach latynoamerykańskich oraz trzecie – w tańcach standardowych w kategorii tancerzy powyżej 15. roku życia.

Podopieczni Jerzego Michalskiego, tancerza międzynarodowej klasy tanecznej S, a zarazem instruktora Klubu, świetnie zaprezentowali się także 6 maja, na Turnieju Tańca Towarzyskiego w Nowej Rudzie. Najlepsi w kategorii do lat 9 okazali się: Filip Bazylak i Maria Czubala oraz Przemysław Dmytrów i Julia Świdzińska, a w kategorii 12-13 lat – Mateusz Mądry i Nikola Łuczak (którzy awansowali również do wyższej klasy) oraz Filip Sierka i Wiktoria Palac. W tym samym przedziale wiekowym drugie miejsca wywalczyli: Jarosław Włodarczyk i Maja Herbut oraz Remigiusz Myśliwiec i Klaudia Mikosz.

W nagrody obfitował również kwiecień tego roku. 9. dnia tego miesiąca tancerze z gminy Ziębice wzięli udział w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego „Powitanie Wiosny” we Wrocławiu. Zdobywców miejsc na podium było bardzo wielu…

W kategorii do 9 lat pierwsze miejsca zajęli: Filip Bazylak i Maria Czubala, Paweł Dmytrów i Amelia Świdzińska (którzy ponadto awansowali do klasy H), Przemysław Dmytrów i Julia Świdzińska oraz Amadeusz Machula i Julia Brzostek. Na drugim miejscu uplasowali się Igor Tworzydlak z Laurą Kuś. W kategorii 12-13 lat, w klasie H, pierwsze miejsce wywalczyli Mateusz Mądry i Nikola Łuczak, a miejsca drugie: Remigiusz Myśliwiec i Klaudia Mikosz, Filip Sierka i Wiktoria Palac oraz Jarosław Włodarczyk i Maja Herbut. Natomiast w klasie G na trzecim miejscu znaleźli się Wiktor Świdziński z Oliwią Sopuch (awans do klasy F). Wśród tancerzy 15-letnich i starszych, w klasie D trzecie miejsce w tańcach standardowych zajęli Przemysław Galik z Weroniką Orzech, a w klasie B na najwyższym stopniu podium stanęli Maciej Jagoda i Wiktoria Jaworska.

Trzy tygodnie później (29 kwietnia), dzieci i młodzież pojechały do Legnicy na VIII Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Prezydenta Miasta Legnicy. Wielu tancerzy powtórzyło sukcesy z turnieju z Wrocławia. Pierwsze miejsca zajęli: Filip Bazylak i Maria Czubala, Przemysław Dmytrów i Julia Świdzińska, Mateusz Mądry i Nikola Łuczak oraz Filip Sierka i Wiktoria Palac. W tańcach standardowych drudzy na podium stanęli Jarosław Włodarczyk i Maja Herbut oraz Przemysław Galik i Weronika Orzech. Z kolei w tańcach latynoamerykańskich miejsce piąte zajęli Przemysław Galik i Weronika Orzech.

Klub Tańca Towarzyskiego „Aktan” z siedzibą we Wrocławiu, działający w ramach Polskiego Towarzystwa Tanecznego, filię przy Ziębickim Centrum Kultury posiada od 2002 r. Zatem tancerzy z Ziębic i okolic uczy już od 15 lat! Kieruje nim Jerzy Michalski, który w ramach zajęć uczy tańca dzieci, młodzież i dorosłych, a także przygotowuje ich do startów w turniejach tańca towarzyskiego (sportowego). Treningi liczącego około 60 członków Klubu odbywają się w poniedziałki, środy i piątki (a czasami również w soboty) w kilku grupach wiekowych. Dzieci i młodzież wielokrotnie uświetniały swymi występami imprezy i uroczystości na terenie miasta i województwa.

W planach KTT „Aktan” są kolejne starty w turniejach do końca sezonu (roku szkolnego) oraz obóz treningowy w sierpniu. Nowy nabór do Klubu rozpocznie się we wrześniu.