Smaczne spotkanie w Wagnerówce

W niedzielne popołudnie w lubnowskiej Wagnerówce odbyło się „Smaczne spotkanie”, na które przybyło ponad 70 osób, a wśród nich zdecydowana większość spoza terenu gminy Ziębice.

Gości przywitał gospodarz – Robert Wagner, który zaproponował, aby na początku spotkania wszyscy ustawili się w kręgu, złapali się za ręce i zaśpiewali pieśń „Abyśmy byli jedno”. Następnie przedstawił gości, którzy odkrywali przed uczestnikami arkany sztuki kulinarnej: Julię Cymbaluk – zwyciężczynię Master Chef Junior 2017, która przygotowywała pyszny deser z owoców, swojskiego sera i śmietany, oraz szefa kuchni hotelu Park Plaza we Wrocławiu i fachowca od dietetyki i leczenia – Zbigniewa Koźlika, który szykował m.in. pysznego pstrąga zawijanego w liście kapusty i zapiekanego na wolnym ogniu. Wiele osób towarzyszyło kucharzom podczas przygotowywania potraw: myło warzywa, kroiło rybę czy też zrywało zioła w pobliskim namiocie. Dużą atrakcją dla najmłodszych było wspólne zbieranie owoców do deseru z Julią.

Podczas gdy kolejne pstrągi trafiały do ogniska, zebrani wysłuchali interesującego wykładu dietetyczki i fizjoterapeutki Marty Dul, która opowiadała o zdrowym żywieniu, podkreślając, aby: „(..) powrócić do dawnych tradycji przy stole. Celebrować wspólnie posiłek, dzielić się wzajemną wdzięcznością, przy stole, a to wpłynie na nasze zdrowie i jakość życia”.

Po przerwie na obiad (m.in. pysznej zupie z kalarepy czy pierożków z cukinią) energoterapeutka i trenerka jogi Alicja Cyryca, przy dźwiękach mis tybetańskich, wprowadziła zebranych w stan relaksu i medytacji. W dalszej części spotkania hipnoterapeuta Jacek Stążka poprowadził chodzenie po rozżarzonych węglach.

Przez cały czas na miejscu funkcjonował mini-bazarek z ekologicznymi warzywami, przyprawami i kosmetykami.

Już teraz zapraszamy na kolejne spotkanie do Wagnerówki, które odbędzie się 6 sierpnia.

 

fot. Dominika Samborska

 

1
Dodaj komentarz

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Wojtek

Świetna inicjatywa. Było pysznie. Zdrowo i ciekawie.