Tragiczny finał poszukiwań zaginionego mężczyzny z Witostowic, czyli zbrodnia wyjaśniona

Wczoraj, 9 października, policjantom z Archiwum X Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, udało się ustalić sprawców zabójstwa 56-letniego mieszkańca Witostowic. Do zdarzenia doszło w lipcu 2014 r. Wówczas mężczyzna zniknął, a rodzina zgłosiła zaginięcie. Przez długi czas nie udawało się ustalić, co się z nim stało.

Sprawą zajęli się policjanci z Archiwum X. Prowadzona przez nich analiza zebranych materiałów, dalsza praca operacyjna, a także realizowane czynności, w tym przeszukiwania terenu pozwoliły ustalić, że mężczyzna został zamordowany. Wyjaśniając okoliczności zdarzenia policjanci współpracowali z Prokuraturą Okręgową w Świdnicy. Prowadzone ponownie przeszukiwanie terenu z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu oraz specjalnie wyszkolonego policyjnego psa doprowadziły do ujawnienia w jednym z kompleksów leśnych szkieletu najprawdopodobniej zamordowanego mężczyzny.

Do chwili obecnej zatrzymano już i tymczasowo aresztowano 5 osób podejrzanych o zabójstwo, pomocnictwo i składanie fałszywych zeznań. Część podejrzanych w chwili zatrzymania przebywała poza granicami Polski. Gromadzony przez policję i prokuraturę materiał dowodowy dał podstawę do zatrzymania w tej sprawie 5 osób (2 kobiety i 3 mężczyzn). Wszyscy, w zależności od swojej roli w tej zbrodni usłyszeli zarzuty zabójstwa, pomocnictwa i mataczenia w sprawie. Trzy osoby przebywały poza granicami Polski – po zabójstwie wyjechały do Anglii i Niemiec.

Wszyscy zatrzymani w tej sprawie, na wniosek świdnickiej prokuratury, zostali decyzją sądu tymczasowo aresztowani. Ostatniego z nich policjanci z Archiwum X zatrzymali współpracując ze Strażą Graniczną w miniony piątek na terenie wrocławskiego lotniska. Obecnie policja i prokuratura w dalszym ciągu badają drobiazgowo wszystkie wątki tej sprawy.

źródło: dolnoslaska.policja.gov.pl

Dodaj komentarz