Seniorzy z Dolnego Śląska spędzą 2 września 2018 na sportowo w Ziębicach

Już w najbliższą niedzielę w Ziębicach w sportowej atmosferze rywalizować będą ze sobą seniorzy z Dolnego Śląska w ramach Igrzysk Sportowych Seniorów – Ziębice 2018. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Aby zarezerwować sobie miejsce wystarczy się zarejestrować telefonicznie lub przez internet.

Dla osób w wieku 55+, bo to z myślą o nich organizowane jest to wydarzenie, Fundacja „Teraz Ziębice” wraz ze współpracującymi lokalnymi instytucjami i organizacjami oraz amatorami sportu, przygotowała 10 dyscyplin sportowych, w których będzie można zdobyć medale i wygrać atrakcyjne upominki. Do wyboru jest: armwrestling, badminton, biegi, boks, brydż sportowy, bule, lekkoatletyka, piłka nożna, siatkówka i tenis ziemny.

Konkurencje zostały opracowane tak, aby wzięli w nich udział amatorzy. Nie będą to typowe mecze czy turnieje, ale mini zawody, w których każdy uczestnik startuje indywidualnie – oprócz brydża, w którym gramy w parach – tłumaczy Janina Lacel, prezes Fundacji „Teraz Ziębice”. – Na pewno będzie dużo dobrej zabawy – dodaje organizatorka.

Konkurencje w poszczególnych dyscyplinach sportu poprowadzą m.in. Tadeusz Kruszelnicki – utytułowany paraolimpijczyk w tenisie ziemnym oraz Wiesław Jabłoński brązowy medalista Mistrzostw Świata w Armwrestlingu z 2016 r.W każdej konkurencji weźmie udział 30 zawodników, dlatego warto wcześniej zarejestrować się, a można to zrobić przez internet – na stronie www.iss.ziebice.info lub przez telefon – 74 810 84 85 lub 500 248 464. Każdy zarejestrowany zawodnik w dniu zawodów powinien zgłosić się do Biura Zawodów (czynne od godz. 8.00 do 9.45), aby odebrać pakiet startowy, w którym znajdzie się m.in. bon na bezpłatny posiłek.

Poza sportowymi zmaganiami na ziębickim stadionie będzie można wziąć również udział w bezpłatnych warsztatach rękodzielniczych i ruchowych, będą też występy cheerleaderek-seniorek oraz dobra muzyka. Znajdzie się też coś dla wnuków, dlatego warto przyjść lub przyjechać całymi rodzinami.

Igrzyska Sportowe Seniorów to projekt, który został wybrany do realizacji w ramach programu „Aktywny Dolny Śląsk”. Za organizacją takiego wydarzenia opowiedzieli się mieszkańcy Dolnego Śląska, którzy oddali swoje głosy w internetowym głosowaniu. Dzięki nim projekt został dofinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Więcej informacji o Igrzyskach Sportowych Seniorów na stronie: www.iss.ziebice.info oraz na Facebooku: www.facebook.com/IgrzyskaSportoweSeniorow.

 

fot. freepik.comDodaj komentarz