Autobusy szkolne z trudem przejeżdżają przez miasto. Przez źle zaparkowane auta

Od początku roku szkolnego przy Szkole Podstawowej nr 4 w Ziębicach wykorzystywana jest już nowa zatoczka dla autobusów szkolnych, która została oddana do użytku w czerwcu br. (więcej >>). Jednak przez źle parkowane samochody, autobusy mają problem z przejazdem ulicami Zamkową i Klasztorną.

Wąskie uliczki naszego Starego Miasta nie są łatwe do pokonania dla tak dużych pojazdów, jak autobusy. Aby dzieci jeżdżące nimi do szkół mogły na czas dotrzeć na zajęcia, konieczne jest by kierowcy zwracali szczególną uwagę na to, jak parkują auta na ulicach Zamkowej i Klasztornej. Tędy właśnie jeżdżą autobusy szkolne dowożące dzieci m.in. do ziębickiej „Czwórki”.

Szczególnie newralgicznym punktem jest skręt z ul. Zamkowej w ul. Klasztorną oraz skrzyżowanie ul. Klasztornej z ul. Stolarską i ul. Klasztornej z ul. Pocztową, gdzie nieprawidłowo zaparkowane pojazdy blokują autobusom przejazd. Trudności pojawiają się także na wysokości Żłobka/Przedszkola Miejskiego nr 1, gdzie mimo znaku zakazu zatrzymywania się i postoju często auta często stawiają rodzice przywożący i odbierający swoje pociechy z tych placówek. Drożność tego odcinka jest szczególnie istotna również z uwagi na wyjazd wozów strażackich ze swojej bazy.Galeria zdjęć
fot. Agnieszka Rzepka12
Dodaj komentarz

11 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
Mieszkaniec

Cyt.”Wąskie uliczki starego Miasta nie są łatwe do pokonania dla tak dużych pojazdów” koniec cyt . Więc mam nadzieję że Ci którzy podpisali się pod zgoda na przejazdy autobusów wezmą za ta decyzje pełna odpowiedzialność.

Edek

Nie trzeba było być tytanem intelektu żeby taką sytuację przewidzieć. Głowę daję, że autobusy będą tamtędy jeździć do pierwszej stłuczki, a potem wrócą na podwórko szkolne. A pieniądze wydane. Cóż, kto bogatemu zabroni, przynajmniej ładniej jest przed szkołą.

Matep

Kupić mniejsze autobusy i po problemie.

Obi

Mniejsze autobusy…..hahahahahaha ta gmina biedna jak mysz kościelna. Jestem ciekaw czyj to był pomysł żeby takie autobusy jeździły przez centrum. Ok ładnie wygląda zatoczka ale pomysł żeby autobusy jeździły ta trasa to paranoja.

Dominik

Moim zdaniem pomysł z tą zatoczką to niewypał. Przecież na tych uliczkach przejazd osobówką jest niejednokrotnie ciężki. Co im przeszkadzało wysadzanie dzieci na placu szkolnym. Ewidentne szukanie niepotrzebnych kosztów przez gminę. Zamiast robić tę inwestycję i nowy targ to spokojnie za te pieniądze powstały by nowe drogi np. na ulicy(nie pamiętam nazwy), którą prowadził objazd podczas remontu mostu na Przemysłowej

Przemyslowa

To tylko pokazuje kto rządzi miastem. Brak słów. Pierw inwestycja w targ teraz zatoczki która się nie spr. A drogi chodniki kamienice się zawala.

Podejrzewam że za te 2 inwestycje dało by radę cała wałowa zrobić.

Czy w naszym urzędzie nie ma ludzi z ambicjami. Czy nie chcą żyć w ładnym i bezpiecznym mieście. Wyjść na miasto wieczorem to strach kamienice obskurne gówna psie na chodniku do tego dziury a władza buduje targ z kilka baniek plus ta zatoczka i np remont dachu na osirze to jak reanimacjia 2letniego trupa.

Olo

Koło przedszkola na Klasztornej to powinien stanąć strażnik miejski i sytuacja rozwiazana, bo tam i niebezpiecznie się przejeżdża drogą, i chodnik często zajęty przez kierowców bez wyobraźni pozostawiających dla pieszych pół metra chodnika. Obok na placu Strażackim jest parking, no ale tacy, to najlepiej jakby do szatni w przedszkolu mogli sobie wjechać, żeby dupska nie nadwerężyć krótkim spacerkiem.

Andy

Z tego co widać na zdjęciu to samochód jest zaparkowany prawidłowo a za publikowanie numerów rejestracyjnych można beknąć

Ucho prezesa

Kto jest pomysłodawcą tego bubla jakim jest ta zatoczka? Niech zapłaci ze swoich pieniędzy za przebudowę. Podobno wszyscy zgłaszali uwagi, ale wiadomo najmądrzejsi są n…

Wiesław

Czy aby pomysłodawczynią tej zmiany oraz chorej zmiany ruchu w rynku nie jest jedna z kandydatek na burmistrza? Czyżby trzeba było się bać kolejnych pomysłów?

vis

Nawet jeśli autobus nie mieści się w uliczkach, warto zauważyć że większość dzieci dostaje się do szkoły piechotą lub prywatnymi autami. Zatoka bardzo dobrze się sprawdza, parkujące na chwilę auta nie blokują Zamkowej. Nie można zapomnieć o estetyce. Wreszcie zniknęła ta obrzydliwa płaskorzeźba i rozpadające się metalowe ogrodzenie.

nie radny

Edek – miałes rację autobusy od piątku juz wróciły na boisko szkolne SP nr 4. Brawo OŚWIATA. A wystarczy aby straż miejska stanęła na ul Klasztornej od godz 13:00 i zrobiła porządek ze źle parkującymi.