Samochód z gniazdem os i zatrzaśnięte w mieszkaniu dziecko – strażacko-policyjny bilans tygodnia

W środę, 5 września, trzy zastępy straży pożarnej – z JRG PSP Ziębice, OSP Lubnów i OSP Niedźwiedź – gasiły pożar słomy i suchej trawy na pograniczu wsi Lubnów i Niedźwiedź.

W środę i czwartek, 5-6 września, strażacy interweniowali w Ziębicach, pomagając w otwarciu dwóch mieszkań: w środę o godz. 8.24 dostawali się do małego dziecka, które zostało zatrzaśnięte w mieszkaniu przy ul. Zamkowej w Ziębicach, a w czwartek po przenośnej drabinie wchodzili do mieszkania na ziębickim Rynku, aby umożliwić ratownikom medycznym dotarcie do kobiety, z którą usiłowała skontaktować się jej rodzina. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj >>W piątek, 7 września, policjanci z Ziębic zatrzymali 18-letniego mieszkańca gminy Ziębice, który jechał na rowerze. W chwili zatrzymania mężczyzna miał 1,04 promila alkoholu w organizmie.

Dzień później strażacy zostali powiadomieni o tym, ze przy ul. Rzeźniczej stoi samochód osobowy marki VW Golf, a spod jego maski wylatują osy. Jak sie udało ustalić, właściciel pojazdu zmarł 4 lata temu. Samochód popryskano środkiem owadobójczym, a teren zdarzenia otaśmowano.Dodaj komentarz